1:4 Николай Стоичков 63'
                  1:5 Николай Стоичков 71'

информация: Желязко Динев
вестник "Новината"

″Розова долина″ (Казанлък) постигна първата си победа в първенството на Югоизточната ″В″ група, след като разгроми като гост ″Чирпан″ с 5:1. Възпитаниците на Кральо Орозов изиграха най-добрия си мач от началото на сезона и след разочароващата продукция в първите двубои най-сетне стигнаха до категоричен успех, който ги изкачи до 12-ото място във временното класиране . Ето как се разви мача.

По-настойчивите действия на казанлъшкия тим в началните минути на срещата дадоха резултат и още в 11-ата минута гостите поведоха. Ердал Садула изпълни по отличен начин пряк свободен удар и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратаря Йордан Апостолов. Вместо да затвърдят аванса си и да потърсят втори гол ″розите″ приеха играта в собствената си половина и бяха наказани. Мартин Чакъров извърши необмислен фаул пред наказателното поле на ″Розова долина″ и след последвалото центриране вратарят Николай Митев повали нападател на ″Чирпан″, заради което съдията посочи бялата точка и вдигна жълт картон на провинилия се футболист.

Капитанът на домакините Петър Шопов реализира хладнокръвно и възстанови равенството. Казанлъчани отговориха с далечни удари на Садула, Николай Стоичков и Ахмед Фаиков, но до почивката топката не навести мрежата на чирпанлии. Втората част започна с превес за ″розите″, които в рамките само 19
минути нанизаха 4 безотвенти гола, които им осигуриха и първата победа в шампионата.

В 52-рата минута Фаиков бе изведен сам срещу вратаря и със силен шут вкара за 1:2. След само 6 минути Добромир Димитров сложи точка на спора, след като засече с глава центриране от корнер и даде преднина от две попадения на тима си. Остана време и младият Николай Стоичков да запише името си сред голмайсторите. Първо той се възползва от неразбирателство в отбраната на съперника и чукна кълбото покрай Апостолов – 1:4. В 71-вата минута Стоичков получи хубав пас в наказателното поле и с диагонален изстрел фиксира крайния резултат.
/ Kоментари (14) / Преглеждания: 4261
Поставена на: 01-09-2010 00:13 / Последна промяна на: 06-09-2010 13:51

Потребителски коментари (14)
Написано от Хитлер, Поставена на: 07-09-2010 11:04, , *****
1. :)
Какво правят Гигантите тази година , да не са взели няколко национали че така мачкат ?

Написано от Хитлер, Поставена на: 07-09-2010 11:00, , *****
2. :)
Как няма да е Кинг Конг като Чирпан играят изцяло с деца :grin :grin :grin :grin :grin

5. ---
Вратарят на Чирпан прилича на Кинг Конг на снимката както е застанал до съотборника си. :grin

Написано от Хитлер, Поставена на: 06-09-2010 00:42, , *****
6. :)
Браво на момчетата :) :) :) :) :) Особено на Феиков . Очакваме все още и първата домакинска победа , дано да е срещу слабия тим на Димитровград

Написано от Иван, Поставена на: 05-09-2010 21:16, , *****
7. първа победа
1:5 честита първа победа.Макар и постигната срещу слабият отбор на Чирпан дано да даде нужното самочувствие на отбора да ни радва с красива игра и победи.

Написано от mladen, Поставена на: 05-09-2010 19:08, , *****
8. О ЧУДО
1-5 МАЧКАМЕ ЧИРПАН

Написано от Хитлер, Поставена на: 01-09-2010 19:10, , *****
9. :)
Нефтохимик не са никакви фаворити но играят с пари под масата и може и да направят нещо :)

Написано от Leandeer, Поставена на: 01-09-2010 18:41, , *****
10. Nafta
Абе ако бяхме с отбора от миналата есен, можеше ида бием Нафтата. Нищо особено не показаха. Гълъбово ще ги видим.

Написано от mladen, Поставена на: 01-09-2010 17:47, , *****
11. ...
Само за сведение тази година отбора на Гълъбово е с класа по-добър от миналогодишния, о нямат шанс при конкуренцията с Ботев(Пд) и Нефтохимик ;)

Написано от Хитлер, Поставена на: 01-09-2010 14:21, , *****
12. :)
Виж миналия сезон на кое място са завършели и тогава приказвай . Гълъбово са едни от фаворитите но нямат много късмет иначе до сега да са в Б група .

Написано от koce, Поставена на: 01-09-2010 11:31, , *****