10 октомври 2010г. (неделя), 16:00ч + видео в края на статията

Розова долина - Свиленград

0:2

0:1 Анастас Попов 48'
                 0:2 Анастас Попов 79'

Играчите на Розова долина допуснаха загуба от Свиленград с 0:2 и по този начин прекъснаха серия от четири мача без загуба. Неубедителното представяне на отбора на собствен терен продължи и казанлъшката публика отново си тръгна разочарована от ст."Севтополис".

Срещата започна равностойно с два опасни удара за съперниците. Вратарят на Свиленград Красимир Паскалев с мъка изби в корнер хубав шут на Костадин Арнаудов, а изстреляна от нападател на гостите топка премина на сантиметри покрай вратата на Красимир Красимиров. След 25 минута гостите постепенно овладяха центъра на терена и бяха по-активни, но не стигаха до сериозни положения пред вратата на Розите. Така полувремето завърши 0:0...

Втората част започна отлично за Свиленград. Още в 48 минута след няколко центрирания и последвало разбъркване в наказателното поле на Розите Анастас Попов се оказа най-съобразителен и с глава прати топката в мрежата за 0:1. Казанлъшките момчета на успяха да отговорят на това предизвикателство и безидейноста в играта им продължи. Така се стигна до 79 минута. Грешка в отбраната на Розите доведе до втори гол във вратата им отбелязан отново от Анастас Попов този път с пета. До края срещата се доиграваше, като гол на Розова долина бе отменен поради маркирана от страничната съдийка Екатерина Маринова засада. Така гостите си тръгнаха от Казанлък със заслужени три точки в актива.

Тази загуба изпрати Розова долина на 12 място във временното класиране с 15 точки. Следващата неделя Розите имат тежко гостуване в Кърджали на Арда.

Снимки: 10.10.2010 - ЮИ В група 11 кръг - Розова долина - Свиленград 0:2