1:0 Ахмед Осман 15'
                  1:1 Боян Нейчев 24'
                  2:1 Ахмед Осман 60'

информация: Желязко Динев, в. Новината

снимка Архив: 29.11.2009 - ЮИ В група 19 кръг - Арда (Кърджали) - Розова долина 3:1

″Розова долина″ изигра добър мач при гостуването си на непобедения до момента в Кърджали отбор на ″Арда″, но в крайна сметка регистрира поражение с 1:2. Двубоят, който се игра на изключително тежък терен, беше от програмата на 12-ия кръг на Югоизточната ″В″ група и след него възпитаниците на Иван Гаджев вече са на 14-о място с актив от 15 точки.

В началото на мача ″розите″ изпуснаха златен шанс да поведат, след като Николай Янков беше изведен с дълъг пас зад отбраната на домакините, но вратарят се хвърли самоморжетвователно и изби силния му шут. Кълбото пак попадна в Янков и той отново стреля, но стражът и този път беше на мястото си. В 15-ата минута Ахмед Осман се оказа най-съобразителен в разбъркването в пеналта на казанлъчани, последвало поредния корнер, и отблизо вкара за 1:0. Отговорът на ″Розова долина″ не закъсня и в 24-ата минута Боян Нейчев изравни, възползвайки се от хубаво центиране от ъглов удар.

Кърджалии владееха повече топката до края на полувремето, но не създадоха нищо опасно за вратаря на водения от Иван Гаджев тим.

Второто полувреме започна като първото - с пропуск за ″розите″. С отлично двойно подаване Николай Стоичков и Ахмед Фаиков матираха отбраната на ″Арда″, последва извеждащ пас към Паоло Драголов, който обаче не се възползва от него и не съумя да преодолее противниковия вратар.
След час игра Ахмед Осман наказа груба грешка на Христо Дончев и Милен Христов и реализира втория си гол в мача. Малко по-късно Стоичков се пребори за кълбото в пеналта на домакините и създаде нова удобна ситуация за попадение пред Драголов, но нападателят пак не успя да се разпише.

Играчите на ″Арда″ можеха да решат всичко в двубоя в 77-ата минута, когато главният рефер отсъди дузпа в тяхна полза, която обаче беше спасена от Красимир Красимиров.
Тежко комоцио получи халфът на ″розите″ Жельо Желев, който веднага след удара с топката в лицето, беше откаран в болница.

/ Kоментари (3) / Преглеждания: 2028
Поставена на: 14-10-2010 19:20 / Последна промяна на: 18-10-2010 11:39

Потребителски коментари (3)
Написано от antani, Поставена на: 24-10-2010 19:14, , *****
1. chestita
chestita pobeda.Kraino vreme e i publikata da stane po aktivna i da potkrepj otbora si

Написано от Иван Бонев, Поставена на: 18-10-2010 11:30, , *****
2. ...
Арда през последните години си имат стабилни спонсори и така не са си загубили най-добрите си играчи. Ето за това са в челната 5-ка

Написано от mladen, Поставена на: 14-10-2010 22:43, , *****