Розова долина - Брестник 0:0

30 април 2008, сряда, 17:00 ч:
време-променливо,дъжд;температура 18°.
гр.Казанлък,ст."Севтополис" - 300 зрители

Розова долина и Брестник завършиха 0:0 в мач от 31 кръг на Югоизточната "В" група.За това равенство трябва да съжаляват домакините които търсиха повече победата,но отново се прояви слабостта им тази пролет - неумението да бележат голове.С некадърното си съдииство се прояви главният съдия от Хасково,заслужено спечелил освиркванията на публиката.
Първото полувреме бе сравнително равностойно с териториален превес на "розите",но без съществени голови положения.Гостите се отчетоха с два далечни удара спасени от вратаря на казанлъчани.Към края на полувремето главният съдия бе напът да изпусне мача.След няколко неотсъдени нарушения в полза на домакините напрежението на терена се повиши,но играчите бързо успяха да се вразумят.
През втората част "розите" имаха поеха инициативата търсейки победата.На няколко пъти голът висеше на косъм при излизания на казанлъшки нападатели срущу вратаря на гостите,но той успя да спаси всичко.Веднъж му помогна и гредата при изпълнение на пряк свободен удар.Така пропилявайки куп голови положения играчите на Розова долина пропуснаха да се поздравят със заслужена победа.
Гостите с нищо не защитиха високите си претенции.Рядко стигаха до вратата на "розите",като най-добрият играч за Брестник безспорно бе вратарят им.Прехваленият Ридван Хаджифейзула не успя да сътвори нищо запомнящо се,но направи неприятно впечатление с разправията си с рефера в края на мача.
В крайна сметка публиката остана доволна от мъжката игра на Розова долина и изпрати любимците си с аплодисменти.