24 октомври 2010г. (неделя), 14:30ч + видео в края на статията

1:0 Ахмед Феиков 21'
                 2:0 Паоло Драголов 23'
                 2:1 Найден Рашков 45'
                 3:1 Ердал Садула 63'

В слънчевия неделен следобед, играчите на Розова долина показаха най-добрата си продукция от началото на сезона и спечелиха с 3:1 срещу Марица (Пловдив). Двата отбора направиха отличен мач за стандартите на "В" група с много тичане и положения пред двете врати.

Розите започнаха мача много агресивно и още в началото удар с глава след корнер се отби в страничната греда на гостуващия отбор. Малко по-късно играч на Марица бе изведен срещу вратаря Красимир Красимиров, но ударът му мина на сантиметри в аут. В 21 минута Ахмед Феиков отправи великолепен удар от 25 метра и топката се заби неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Марица. Само 2 минути по-късно се получи разбъркване в наказателното поле на гостите при което топката попадна в Паоло Драголов, който със задна ножица я насочи за втори път в мрежата на Марица. След това попадение пловдивчани се активизираха в предни позиции, което даваше шанс на Розите да организират бързи атаки, но пропуските попречиха резултата да бъде увеличен. Полувремето вече бе към края си, когато Марица получи право да изпълни пряк свободен удар близо до ъгловото флагче. Последвалото центриране бе засечено с глава във врата от Найден Рашков, който така върна Марица в мача само секунди преди почивката...

Второто полувреме отново започна с по-добра игра на казанлъчани. В 63-та минута след добро разиграване отляво Ердал Садула бе изведен на отлична позиция и с лекота прати топката за трети път в мрежата на Марица. До края на срещата нови пропуски попречиха на Розите да запишат още по-изразителна победа, а публиката остана много доволна от хубавите атаки и създадените положения, които определено липсваха в предишните домакинства. Съдията Максим Лазаров от Бургас се справи много добре с коректния мач за което заслуга имаха и двата отбора.

Хубавата победа изведе Розова долина до 11 място във временното класиране с 18 точки. Лидер е Ботев (Пловдив) с 37т. пред Нефтохимик с 29т. Първа победа и първи точки и то на чужд терен записа Габровница (Горно Сахране) при гостуването си на Стамболово спечелено с 2:1. В сряда предстои междинен кръг в който Розите имат тежко гостуване на Родопа (Смолян), а Габровница е домакин на Хеброс (Харманли).

Снимки: 24.10.2010 - ЮИ В група 13 кръг - Розова долина - Марица 3:1

/ Kоментари (7) / Преглеждания: 3760
Поставена на: 21-10-2010 23:30 / Последна промяна на: 23-08-2011 21:20

Потребителски коментари (7)
Написано от ico, Поставена на: 26-10-2010 09:42, , *****
1. розова долина-марица
Възхитен съм от головете които намушкахте на Марица-такива не могат да се видят и в А група-евала Рози-напред

Написано от antani, Поставена на: 24-10-2010 19:21, , *****
2. pobeda
Chestita pobeda na vsichki!Dnes otbora igra dobre.a nai-hubavo e che i publikata potkrepjshe momchetata.kraino vreme e da napravim agitka,kakvato imashe predi i da potkrjpjme momchetata.

Написано от Хитлер, Поставена на: 24-10-2010 17:48, , *****
3. :)
Доста добре ги омутахме :grin :grin :grin :grin

Написано от mladen, Поставена на: 24-10-2010 16:33, , *****
4. /
Браво на момчетата за хубавата победа .Нека честитим и първите точки на ''Габровница''в Стамболово :)

Написано от Иван Бонев, Поставена на: 23-10-2010 21:51, , *****