гр.Поморие, Градски стадион

Нефтохимик - Розова долина

2:1

информацията е от сайта neftochimic.eu

Отборът на Нефтохимик победи трудно с 2:1 гостите от Розова Долина(Казанлък) в първия пролетен кръг на югоизточна „В” група. 200-те привърженици на отбора пристигнали от Бургас, очакваха смазваща игра от Нефтохимик и разгромен резултат. Но никой не си бе помислял за такъв развой на срещата (...)

Двубоя започна в бавно и лежерно темпо, като пред първите 15-на мининути не се създаде нито едно голово положение пред двете врати. Играчите на Нефтохимик , определно бяха подценили своите гости. Първото положение за гол в мача бе на Лефтеров , който след центриране от корнер с глава прати топката право в ръцете на вратарят на гостите. Две минути по късно „зелените“ сбъркаха топка в центъра на терена, и при организираната контра играч на „розите“ бе фаулиран по дения фланг на атаката. След изпълнението на фаула защитата на Нафтата не изисти топката както трябва и 11 номер от Розова Долина откри резултата от границата на малкото наказателно поле - 0:1. Противно на очакванията играчите на Нефтохимик не упражниха натиска след гола, а в действията им имаше много голям брак. Бъркаха се пасове в защита и центъра на терана, атаките по крилата бяха изключително вяли и малко. До края на полувремето Нафтата не съумя да застраши сериозно вратата на своите гости, които на няколко пъти можеха да организират опасни контра атаки, но неточните пасове в последния момент не доведоха до нищо по сериозно пред Данчев. В 40-та мин. на двубоя нервите на Благомир Митрев не издържаха и той смени след изключително многото грешки в защита Вълков с Канелов.
На почивката бе извършена още една смяна.На мястото на ветерана Трендафилов се появи последното ново попълнение на Нефтохимик Марин Ценов.
През второто полувреме играта се промени. Нафтата натика домакините пред собственото им наказателно поле. В 48 мин. след добро центриране отдясно на Тузаков Стойчев стреля опасно с глава, но удара му мина в опасна близост до сглобката на вратата на Розова Долина. В 57 мин. бе извършена и последната смяна за Нефтохимик, като на мястото на Прушев в игра се появи М.Христов. Този смяна се оказа ключова в двубоя, като именно Христов с плътен удар по земя от границата на наказателното поле изравни резултата след центриране на Рачев от ляво - 1:1. След гола играчите на Нафтата заиграха малко по-освободено и това се изрази в изключително бързите и разнообразни атаки в сравнение с първото полувреме. Младият Тузаков буквално правеше,каквото си искаше по десния фланг на атаката умело подпомаган от Ценов.Гостите на свой ред продължиха да се бранят, като рядко поглеждаха към вратата на Нефтохимик . На няколко пъти Рачев пробва с удари от границата на наказалетлно поле да преодолее стража на гостите, но ударите му бяха или в тялото на вратарят или неточни. В 78 мин. Стойчев засече с глава центриране на Тузаков и когато се виждаше, как топката отива в далечния угъл на вратата на Розова Долина, вратарят им със самопожертвователен плонж я изкара в ъглов удар. В 86 мин. на двубоя след центриране отляво М.Христов вкара с глава своя втори гол в срещата, който даде и преднина на Нефтохимик за 2:1. До края на двубоя не се случи нищо пред двете врати.
/ Kоментари (4) / Преглеждания: 2117
Поставена на: 22-02-2011 19:35 / Последна промяна на: 23-08-2011 15:15

Потребителски коментари (4)
Написано от ПХП78, Поставена на: 27-02-2011 17:27, , *****
1. "Габровница" пак пада
Розите са изиграли много добър мач,въпреки контузиите на някои от опитните играчи.
"Габровница" след много слаба игра паднаха вкъщи от "Тунджа" Ягода с 0-4!

Написано от mladen, Поставена на: 27-02-2011 16:41, , *****
2. .
Отборът на Нефтохимик се наложи трудно с 2:1 над Розова долина в първия пролетен кръг в Югоизточната "В" група.

Шейховете показаха две лица. През първото полувреме бяха безобразно слаби и логично гостите успяха да поведат. На полувреме наставникът на "зелените" Благо Митрев направи корекции и тимът му заигра много силно. Това даде резултат и две попадения на Милен Христов, нафтата се поздрави с победата.

"Полезен първи мач. Много съм доволен от второто полувреме. Показахме две лица. През първото полувреме играхме слабо, но след няколко корекции на почивката през втората част заиграхме много силно", каза за Football24.bg наставникът на "зелените" Благо Митрев.

Написано от Pitbul, Поставена на: 27-02-2011 15:15, , *****
3. 2:1 за Нефтохимик
Разписаха се 1 гол.., браво на розите.
Все пак не е 10:3!!

Написано от cska_kazanlak, Поставена на: 24-02-2011 09:32, , *****
4. ...
Успех на момчетата! Въпреки че (за кой ли път вече) финансовото положение на отбора отново е отчайващо, вярвам че ще се представят достойно срещу един от лидерите в групата. Дано успеят и да се разпишат един-два пъти!