04 септември 2011г. (неделя), 17:00ч.

гр.Българово, Градски стадион -

Мастер - Розова долина

2:0

„Мастер”/Бургас/ извоюва първата си победа в  т.нар.”трета дивизия”, след като се наложи  на стадиона в град Българово с 2:0 над „Розова долина”/Казанлък/, в мач от 3-ия кръг на Югоизточната „В” група.Повече от 270 минути казанлъчани,водени от Боян Нейчев,нямат отбелязано попадение в „аматьорската група”.

Това, че личеше известно напрежение в играта на бургазлии бе нормално и очаквано, най-вече заради резултатите в последните 3 срещи, в които „Мастер” не усети „вкуса на успеха”. Те започнаха с „Х”-равен у дома срещу „Хеброс”/Харманли/, после загубиха от „Раковски”, както и от „Созопол” за Купата на България.В „12-ти играч” за частната футболна бургаска команда се отличи и арбитърът Добромир Араванов,който допринесе за дебютната победа на новака в групата-„Мастер”.

„Четата” на Панайот Горов  събира симпатии хем сред „акулите”, хем сред „шейховете”. Ето, че едно от големите имена в треньорския занаят в Бургас и страната – Димитър Димитров – „Херо” се реши да посети мач на „Мастер”, с него бе синът му – Виктор. Наставникът на „акулите” бе посрещнат приветливо на Градския стадион в Българово. Места в ложата заеха още Благо Митрев – мениджър на „Нефтохимик” и  Станчо Цонев – спортно-технически директор на „нафтата”.

Малко повече от 250 зрители видяха бързия първи гол във вратата на „Розова долина” още в 4-та минута, когато казанлъшкият футболист  преминал през „Нафтекс” и „Поморие”-Емил Рачев центрира от корнер, а капитанът на „Мастер” Нено Ненов с кинжален удар изпрати топката в противниковата врата за 1:0. Второто попадение в мача бе дело на резервата Георги Цъцъров, който се появи като резерва в средата на втората част. Ексиграчът на „Странджа-Металург”/Средец/, „Созопол” и „Нефтохимик”/Бургас/ вкара директно от фаул, след като стреля от около 30 метра в 88-та минута. Половин час по-рано гостите от Казанлък останаха с човек по-малко на терена, след като Николай Иванов получи червен картон от главния съдия Добромир Араванов за оспорване. В тази минута „розите” потърсиха обяснение от рефера  за неотсъдената дузпа срещу Ахмед Фаиков,който е и с контузия след неделния мач.

Като цяло срещата премина под диктовката на „Мастер”, особено през първата част.

Казанлъчани също имаха своите възможности, но предимно през второто полувреме. Умелите изяви на отбраната и вратаря Димитър Пенов тушираха възможността „розите” да отбележат гол. Куп пропуски на нападателното звено на „Мастер” лишиха феновете от дузина голове.Опитните Васил Даменлиев и Енчо Лемперов пропиляха куп положения пред противниковата врата. Просто късметът този път не бе с тях при завършващата фаза на ударите им. В 67-та минута Васил Даменлиев пропусна 100%-ов  гол, след като надбяга защитата на „Розова долина”, финтира вратаря Слави Манолов, но вместо да изпрати топката в опразнената врата, той стреля на сантиметри от гредата. Само 10 минути по-късно казанлъчанинът Емил Рачев/сега в „Мастер”/ също се размина с гола, след като изпрати „далечна бомба” към вратата на гостите-съгражданите си  от Казанлък, но стражът Манолов с „лъвски отскок” изби сигурен гол. Тези положения бяха едни от многото, в които „Мастер” можеше да завиши значително преднината си, която в крайна сметка като краен резултат си остана 2:0.Повече от 270 минути „розите” не са отбелязали попадение във „футболната есен”.

„Грозно и арогантно съдийство!Домакински отсъждания,а головите бяха след наши грешки и статични положения.Нашата слабост отново пролича.Имахме своите положения чрез Фаиков,Вълев,Демирев,Трифонов и Сашков.Почти всяка наша атака бе спирана от съдиите,предимно за засада.В 55-та минута след като не ни бе отсъдена 100%-ва дузпа за буквално „посичане” на Фаиков-„Акси”,Ники Иванов бе изгонен за оспорване на тенденциозното съдийство.В отделни части играхме като с равен,а домакините от „Мастер” не ни превъзхождаха,дори отбелязаха без игрови положения от атака.Предстоят ни трудни и тежки мачове”,коментираха от треньорския щаб на „Севтополис”.

В третата за „есента” среща казанлъчани играха така:Манолов,Христо Терзиев,Сашков-капитан,Цонков,Трифонов,Павлов,Вълев,Тонислав Терзиев,Асенов,Фаиков,Щерев/Демирев,Иванов  и Трополов/.

В  следващия 4-и кръг в неделя/11 септември/ от 17 часа приемаме на градския стадион „Гигант”/Съединение/,а до мача сме 17-ти от 20 отбора с едва точка в актива си в класирането на „третия ешелон”.

информация: Марияна Тонева, Пресс ТВ

/ Kоментари (5) / Преглеждания: 1826
Поставена на: 01-09-2011 11:20 / Последна промяна на: 07-09-2011 18:44

Потребителски коментари (5)
Написано от razbiracha, Поставена на: 07-09-2011 08:00, , *****
1. Има надежда
Надявам се на първа победа в неделя.Ще помоля футболистите да се раздадат на терена.Успех на момчетата :).

Написано от mladen, Поставена на: 06-09-2011 14:22, , *****
2. /
Ако искаме да се спасим от отпадане тази година ще са ни нужни поне 25т.Просто не виждам как ще стане :? :sigh

Написано от Иван, Поставена на: 06-09-2011 12:19, , *****
3. Нормално
В отбора на Мастер играели 2-3 футболисти със солиден стаж в А група. Оттук нататък трябва да си взимаме домиканските мачове, за да се надяваме, че ще се спасим.

Написано от Stoino, Поставена на: 05-09-2011 22:33, , *****
4. Slaba rabota !!!
Просто нямам думи но аз предлагам на мача с Гигант да напълним стадиона защото срещу Ботев Гълъбово имаше едва 150 човека !!! Не трябва да лишаваме розите от подкрепа !!! :) :)

Написано от mladen, Поставена на: 04-09-2011 19:04, , *****