18 септември 2011г. (неделя), 17:00ч. + видео в края на новината

гр. Казанлък  - ст."Севтополис" - 200 зрители

Розова долина - Тунджа (Ямбол)

0:0

Розова долина и Тунджа (Ямбол) завършиха 0:0 в мач от 6 кръг на Югоизточната "В" група. Това са първи загубени точки за лидера в класирането Тунджа, които до днес имаха само победи. Розите трябва да съжаляват повече за изпуснатите три точки, тъй като имаха по-чистите положения в мача. Гостите от Ямбол се представиха посредствено и с нищо не защитиха високите си претенции.(...)

Още от началото на срещата играчите на Тунджа овладяха средата на терена и разиграваха топката, но в предни позиции не можеха да сътворят нищо. В 12-та минута страничния съдия пусна съмнително положение за засада и от това дойде единствената по-сериозна опасност която бе спасена от вратаря на Розите. Малко по-късно на стадиона се появи и кметът на Казанлък Стефан Дамянов, който остана до края на първото полувреме. Постепенно Розите видяха, че противникът не е нищо особено и погледнаха по-смело в атака. В 21-та минута Галин Трифонов шутира силно от пряк свободен удар, но вратаря на гостите изби топката. В 27-та минута бе и най-чистото положение за домакините. Ахмед Фаиков се озова сам срещу вратаря, който отново се намеси стабилно и запази резултата 0:0. Гостите се отчетоха с един удар от фаул, минал на сантиметри край гредата

Вторите 45 минути започнаха бурно за Розите като само секунди след подновяването на играта стражът на Тунджа отново трябваше да спасява. В 59-та минута всички изгледаха как нападател на гостите търкулна топката към вратата, но тя за щастие мина от външната страна на дясната греда. В 67-та минута играч на Тунджа пробва далечен удар, но отново не намери целта. До края на мача почти всяка бърза атака на Розите всяваше паника в защитата на Тунджа. В 78-та минута вратарят на гостите отново трябваше да се намесва, а пет минути по-късно защитник изчисти топката пред празната врата. В същото време нападателите на Тунджа нямаха идея как могат да вкарат гол и ставаха лесна плячка на отлично игралата в този мач защита на Розова долина. В добавеното време Розите можеха да стигнат до успеха, но нямаше кой да засече прострелно центриране пред вратата на Тунджа.