09 октомври 2011г. (неделя), 16:00ч

гр. Асеновград  - ст."Шипка"

Асеновец - Розова долина

3:0

Футболистите на „Асеновец-2005”/Асеновград/  победиха с класическото 3:0 ФК „Розова долина” (Казанлък) в мач от 9-ия кръг на първенството в Югоизточната „В” група. На местния стадион „Шипка” двата отбора изнесоха хубав и динамичен мач, като за това допринесоха и играчите ни.

Въпреки, че през първото полувреме голове не бяха отбелязани, асеновградските футболисти атакуваха разнообразно и имаха добри положения за откриване на резултата. Още в 3-ата минута Шабан Османов удари гредата на казанлъшката врата. Последваха добри разигравания пред наказателното поле на казанлъчани, но липсваше точност при завършващия удар.
„Розите” от своя страна се опитваха да контраатакуват опасно по крилата, но нападателите им бяха спирани от защитния вал пред вратаря Дамян Кадиев – Бахри Шакир, Йордан Жаров, Веселин Филипов и Димитър Джонджоров.Офанзивният Николай Иванов имаше шанс да отбележи за казанлъчани,на които липсваха Боян Нейчев,Милен Христов,Щерьо Щерев и Красимир Тонев.  В средата на терена много добър мач за „Асеновец” изнесоха Мехмедали Мустафов, Борислав Караматев и Шабан Османов, които при всеки удобен случай търсеха с извеждащи пасове „крилата”  Дениз Шакир и Бискен Карагарен, както и централния нападател Михаил Аврионов. Независимо от добрите положения до края на полувремето гол не бе отбелязан.
Втората част започна отново с натиск на домакините, който не след дълго доведе до откриване на резултата. При поредния „рейд” в половината на нашите играчи в 56-ата минута левият защитник на „Асеновец” - Джонджоров финтира двама  защитници и поднесе топката пред наказателното поле на Карагарен. След шута на нападателя на „Асеновец” топката рикошира в крак на защитник на „розите” и се оплете в тяхната врата. След откриването на резултата  футболистите от стадион „Шипка” продължиха да търсят ново попадение, с което окончателно да решат крайния изход на срещата.

В 75-ата минута влезлият като резерва на полувремето Станчо Казаков нахлу в наказателното поле на „Розова долина”  и бе фаулиран. Главният съдия на двубоя Ахмед Ахмед не се поколеба и посочи „бялата точка” – дузпа в полза на „Асеновец”, която Шабанов реализира за 2:0.
В края на срещата момчетата на старши- треньора Николай Андреев направиха резултата класически. След къси пасове между резервите Борислав Хаджиев и Мирослав Кайряков топката достигна до Карагарен. Крилото на „Асеновец” изпревари защитник на гостите и от границата на наказателното поле по земя „заби” за трети път коженото кълбо във вратата на „Розова долина”.

Ето и състава на „розите”,гостувал в Асеновград: Александър Петрунов, Христо Терзиев, Радослав Сашков-капитан, Галин Трифонов-играещ помощник-треньор, Валентин Вълев, Тонислав Терзиев, Станимир Денев, Асен Асенов, Ахмед Фaиков, Николай Иванов, Мартин Чекаров . Като резерви в игра влязоха: Даниел Демирев, Апостол Павлов и Ангел Бориславов.
В десетия мач за есента при „аматьорите” приемаме в сряда 12 октомври от 16 часа на стадиона в Казанлък,тима на курортен Созопол.Казанлъчани са 15-ти във временното подреждане от 20 отбора  с 9 точки и негативна голова разлика 5 към 11 попадения.

Марияна Тонева

/ Kоментари (4) / Преглеждания: 1723
Поставена на: 06-10-2011 19:49 / Последна промяна на: 05-11-2011 12:13

Потребителски коментари (4)
Написано от mladen, Поставена на: 09-10-2011 21:10, , *****
1. we need a points
Поне 30 точки ни трябват тази година за да се спасим.Единстве ото хубаво нещо е че ако имаме парички да изкараме шампионата и с по-малко ще останем поради факта че поне 2 отбора няма да го завършат

Написано от Pitbul, Поставена на: 09-10-2011 21:03, , *****