2:1 Георги Стефанов (д)  54'
               3:1 Георги Стефанов      66'
               3:2 Валентин Вълев (д)   89'
               4:2 Цветан Павлов        90'

Футболистите на „Розова долина“ загубиха с 4:2 гостуването си на ФК „Раковски ‘2011”. Срещата бе от 15 кръг на „В“ Югоизточната футболна група,а съдийската бригада от Бургас направи всичко възможно да подари трите точки на местния новосформиран тим(...)

От есента „Марица 1921” (Пловдив) официално се преименува и премести седалището си в град Раковски.
ФК„Раковски 2011”  е реалност след обединението през зимната пауза на миналия сезон между „Марица 1921” и „Раковски”  от  Областната футболна група на  Пловдив. Отборът играе домакинските си мачове на стадион "Легия" ,в квартал „Генерал Николаево”, в град Раковски /Пловдивско/.
Казанлъчани,водени от младия Боян Нейчев,играха като „равен с равен” с един от лидерите в „трета дивизия”,но домакините откриха за 1:0 в 23-та минута чрез Сашо Ковачев.

В 38-ата минута Денис Генчев от домакините получи червен картон. Минута по-късно гостите изравниха резултата чрез Щерьо Щерев. Този резултат се запази до края на първата част.В началните 45 минути,  „розите” „треснаха” веднъж гредата и пропуснаха поне две чисти положения за попадение. В 59-ата минута съдията отсъди дузпа за „Раковски’2011” ,за нарушение на стража на „Розова долина”-Александър Петрунов. Реферът не се поколеба и изгони младия вратар. От бялата точки Георги Стефанов не сгреши и се разписа за 2:1. Малко по-късно в 72-та минута отново Стефанов бе точен за втория си гол в мача. Малко по-късно "розите" намалиха от дузпа,чрез Валентин Вълев в 85-та минута. Крайното 4:2 бе оформено от Цветан Павлов минута преди края.

Поради липсата на резервен страж на вратата на казанлъчани застана защитникът Галин Трифонов, а за да нямат никакъв шанс казанлъчани да вземат поне точка , съдията показа  и втори червен картон този път за нападателя Щерьо Щерев. След срещата  треньорът на „Розова долина“ Боян Нейчев ,който вчера празнува и рожден ден сподели: „Доволен съм от нашата игра, но подобен мач не съм гледал или играл.Абсурдно и грозно съдийство,никаква дузпа и червен картон на вратаря ни.Дебютната реферска тройка от Бургас „подпря” домакините и бе техен 12-ти играч.Безобразно и обидно за младите момчета в тима ни,които се стараха много.Нервен двубой,в който имахме и малки промени в състава.Валентин Вълев игра на мястото на наказания Милен Христов,а Даниел Демирев замени Николай Иванов,с контузия е Христо Терзиев”.

„Родопа 1927” /Смолян/ стана вторият отбор, който преустанови участието си в Югоизточната „В“ група. От ръководството на клуба изпратиха известие до Зоналния съвет на БФС в Пловдив, че се отказват заради финансови проблеми.
Както е известно, отборът на „Тунджа 2006” /Ягода/ бе първият, който „хвърли кърпата”,казано образно поради липса на пари. Досегашните резултати на „Родопа 1927” в първенството ще бъдат анулирани,което безспорно ощетява казанлъчани.
Все още сме на 14-та позиция/вече от 18 тима/ с 9 точки след 13 мача,две победи,три ремита и осем загуби, с негативен голов баланс 11 към 24 попадения.В 16-ия кръг при „аматьорите” в неделя /13 ноември/ отново гостуваме този път на ФК „Свиленград 1921”.

Марияна Тонева

/ Kоментари (1) / Преглеждания: 1629
Поставена на: 05-11-2011 12:16 / Последна промяна на: 10-11-2011 22:32

Потребителски коментари (1)
Написано от ПХП78, Поставена на: 10-11-2011 10:47, , *****
1. аматьорска лига
На 09.11.2011г. в гр.Гурково се състоя среща от предварителните кръгове за аматьорската футболна лига. Нашите момчета са победили местния "Единство" с 6-1 и се класират за следващи кръг.