ЮИ В гр. 2011/12 - 14 кръг /Розова долина - Хеброс 1:0/

Първи победни три точки,  след повече от 450 минути игра,  записаха футболистите на „Розова долина” . В мач от 14 кръг на „В” Югоизточната група ,на стадион „Севтополис”,казанлъчани спечелиха домакинството си над „Хеброс 1921” /Харманли/ с минималното 1:0.

Още в 7-та минута един от най-опитните  Милен Христов  „с гол от съблекалнята” от дузпа  ,откри за „Розите” за крайното и минимално 1:0, след като играч от Харманли игра с ръка в наказателното поле. До края на срещата Боян Нейчев,Асен Асенов и Щерьо Щерев пропуснаха да покачат резултата. Така „Розова долина” записа първа победа след близо месец и половина,повече от 450 минути игра и близо 8 часа без да „усетят вкуса на победата”, като последната бе като гост над „Родопа 1927”/Смолян/ на 25 септември.

„Равностоен мач,но в голяма част от двубоя владеехме топката.”Хеброс” е тим от „нашата черга” и не ни изненада.Имаше малко напрежение преди мача,все пак сме без победа от 5 мача.Имахме своите положения,макар че играхме прибързано.

По-важно е,че  бихме и взехме трите точки.Разчитам на младоците от школата ни,играхме без основните ни колеги-Валентин Вълев и Мартин Чекаров.Във всяка среща „кроим” нов състав,добре е,че няма контузени и болни.Играем в неделя с „Раковски 2011”,които взеха лиценза на „Марица”/Пловдив/ и изградиха силен отбор.Отиваме да играем хубав футбол ,макар и без опитните мои помощници Галин Трифонов и Милен Христов.Наказани са от БФС за „натрупани” пет наказателни жълти картони,а вторият ни вратар Слави Манолов замина за Гърция.Дори при проблем или липса на вратар аз или Галин Трифонов слагаме ръкавиците на вратата”,коментира старши-треньорът на състезателите ни Боян Нейчев.
Представителният ни футболен тим игра така за т.нар.”междинен кръг”:Александър Петрунов, Христо Терзиев, Боян Нейчев-играещ старши треньор, Радослав Сашков-капитан, Галин Трифонов-играещ помощник-треньор, Милен Христов, Тонислав Терзиев, Асен Асенов/Даниел Демирев/, Ахмед Фаиков, Николай Иванов/Красимир Тонев/, Щерьо Щерев.

Предстоят две гостувания по предварителната програма на „третия ешелон” на 6 и 13 ноември в градовете Раковски и Свиленград.Преди неделната среща с един от лидерите ФК „Раковски 2011” сме на 14-та позиция с 12 точки/от 19 отбора/.След 13 мача с по три победи и равенства,след 7 загуби и негативен голов баланс 10 към 20 попадения, сме малко под „златната среда” при „аматьорите”.

„Марица 1921” (Пловдив) официално се преименува и премести седалището си в град Раковски.

ФК„Раковски 2011”  е реалност след обединението през зимната пауза на миналия сезон между „Марица 1921” и „Раковски”  от  Областната футболна група на  Пловдив. Отборът играе домакинските си мачове на стадион "Легия" ,в квартал „Генерал Николаево”, в град Раковски/Пловдивско/.