гр. Свиленград - ст."Колодрума" -

Свиленград - Розова долина

1:0

1:0 Таско Попов          44'

На стадион „Колодрума” в неделния студ,ФК „Свиленград 1921” постигна трудна победа с 1:0 над ФК„Розова долина”, в мач от 16-ия кръг на Югоизточната „В” група. С този минимален  успех „южняците” събраха 26 точки и вече са на пета позиция в класирането,а казанлъчани са 15-ти едва с 9 точки.

„Жълто-зелените” хвърлиха доста сили за да се наложат над коравия съперник . Гостите от Казанлък, показаха добра игра, въпреки очакванията те да рухнат.
Спортно-техническият щаб на „Свиленград 1921” заложи на схемата 4-3-3. На вратата бе Милен Вангелов.На фланговете оперираха Иван Ангелов – отляво и Николай Парнаров – отдясно, а напред бе „забит”  Любо Цеков.

През първата част свиленградчани стояха добре на терена, контролираха топката, но чистите голови положения липсваха. Изключение бяха само няколкото далечни изстрела. В 44-ата минута, при центриране от статично положение опитният Таско Попов се извиси над всички и вкара топката в мрежата на „розите”, за  крайното 1:0 в полза на „Свиленград 1921”.

През втората част „южняците” продължиха да натискат съперника си, който обаче се групираше отлично и не оставяше много свободни пространства. Няколко възможности се отвориха пред Любо Цеков и Светослав Татьозов, но те не бяха докрай концентрирани.

„Както и очаквахме се получи труден мач. Срещнахме един организиран съперник, който максимално ни затрудни. Приятно изненадам съм от „Розова долина”. Показаха добър футбол. Този отбор има бъдеше” коментира след срещата треньорът на свиленградчани Стоян Димитров.

„4  часа поправяха  автобуса ни  след мача и се прибрахме късно.Доволен съм от играта ,особено през вторите 45-минути и въпреки адския студ Ахмед Фаиков,Щерьо Шерев и Тонислав Терзиев пропуснаха да изравнят.Отново ни вкараха от статично положение нелеп гол,резултат от липсата на опит и самочувствие у младите момчета.Добро съдийство без наказателни картони за нашия тим!Единствено  Радослав Сашков е контузия,а аз съм с вирусно заболяване-настинка след дългото чакане пред стадион”Колодрума”,коментира след мача старши-треньорът на казанлъчани  Боян Нейчев.
„Розите” преди срещата им в неделя със „Загорец”/Нова Загора/ на 20 ноември от 14,30 часа са 15-ти от 18 тима при „аматьорите” след 14 срещи.След две победи,три равенства и 9 загуби сме в близост до т.нар.”дъно” на таблицата с отрицателен голов пасив 11 към 25 попадения и 9 точки.