03 декември 2010 (събота), 14:00ч. + видео в края на новината

1:0 Мартин Чекъров   36'
               1:1 Ахмед Осман      40'
               2:1 Радослав Митев   53'

”Отличен” за „розите” на финала!

С победа финализираха усилията си за годината „розите”,които с много желание и себераздаване надделяха над „Арда”/Кърджали/ с 2:1 ,пред прекалено малко публика на стадион”Севтополис”.

В последен за годината двубой от 19-ия кръг на Югоизточната „В” група ,ФК”Розова долина”/Казанлък/ заслужено и напълно резонно победи „Арда”/Кърджали/ с 2:1 след сравнително силен мач с обрати и доста положение за попадение.Пред малко над 50 души и отлично време за игра, възможности за гол и пропуски инкасираха „таранът” Щерьо Щерев и офанзивният Ахмед Фаиков.Последният бе и като „плеймейкър” и организираше нападението ни от центъра.Вдясно енергичният Мартин Чекаров „пробиваше” по фланга след пасове на опитните Радослав Сашков и Галин Трифонов.Помощник-треньорът на Боян Нейчев се контузи и второто полувреме отстъпи място на старозагореца Даниел Демирев.

Христо и Тонислав Терзиеви се раздадоха докрай и въпреки младостта си играха разумно и ефективно.В 36-та минута след атака отляво Галин Трифонов подаде на Щерьо Щерев и след удар в левия страничен стълб,Мартин Чекаров добави с акробатичен прийом за 1:0.Само след четири минути капитанът на гостите от Кърджали-Ахмед Осман след „пробив” от ляво се възползва от липса на синхрон на „стража” ни Александър Петрунов и защитата и не пропусна след неприятен рикошет да изравни за 1:1.След по-малко от час игра в 53-та минута, след корнер дефанзивният Радослав Сашков отново реши двубоя и отблизо реализира за победните три точки и 2:1.

Малко преди края игралият перфектно Чекаров не издържа на грубостите и провокациите на гостите и за втори жълт,респективно червен картон бе несправедливо изгонен от арбитъра от Бургас –Ангел Златков.Дори с 10 души казанлъчани бранеха така нужните и ценни три точки на финала на годината.В отделни моменти от мача ,домакините подхождаха лежерно и аристократично,а отпускането можеше да се окаже фатално.

Безспорно Казанлък заслужава футболния си тим,една симбиоза и сплав на опитни и млади играчи,които въпреки безпаричието с гордост играят с цветовете на „Розова долина”.Въпреки кадровите проблеми,липсата на ясна визия и поглед,както и празната каса на клуба,отборът ни играе със сърце и да го има футбола в града ни.Нещо,което заслужава адмирации и уважение.Капитанът в последния за отбора ни мач за 2011 годината Милен Христов след повече от 17 години в „Цар Футбол” написа във Фейсбук: „Приказката свърши,сбогом футбол,след 260 мача професионален футбол,след 23 мача за Купата на България   и 33 други  срещи ,всичко свърши!”.
Трансферираният в „Берое” вратар Александър Петрунов от  началото на януари е в Стара Загора,за да отпътува със „зелените” за подготовка вероятно в Турция.
СИНХРОНИ

След 17 мача от 18 отбора ще „зимуваме” на фаталното 13 място.С 16 точки от по четири победи и равенства,след 9 загубени срещи,казанлъчани са и с отрицателен голов баланс 16 към 28 попадения.
Ето как игра представителният ни футболен тим в последния за годината мач:Александър Петрунов,Христо Терзиев,Боян Нейчев-играещ старши треньор,Радослав Сашков,Галин Трифонов-играещ помощник треньор,Милен Христов-капитан,Тонислав Терзиев,Мартин Чекаров,Щерьо Щерев,Ахмед Фаиков,Валентин Вълев/Даниел Демирев,Даниел Колев/.