25 март 2012г. (неделя), 15:00ч + видео в края на статията

2:0 Мартин Чекаров    40'
               2:1 Живко Стоянов     63'
               3:1 Щерьо Щерев
     83'

Първа победа от началото на годината спечелиха футболистите на „Розова долина“. На своя стадион „Севтополис”, казанлъчани се наложиха над аутсайдера ямболския „Спортист“/село Роза/ с 3:1 и след трите точки са по-спокойни в борбата си за оцеляване във „В” Югоизточната футболна група.

Срещата започна динамично и с много настроение за домакините. Още в 28-та минута новакът Пламен Стоянов откри резултата, след прекрасно подаване от дебютиралия за „розите” Владислав Калайджиев. Синът на легендата на „зелените” от Стара Загора - Радко Калайджиев, 23-годишният офанзивен полузащитник, бе на проби в първодивизионния гръцки „Шкода Ксанти” след успешни игри във „Видима-Раковски”/Севлиево/. Контузия попречи на младия Калайджиев да играе месеци наред до появата му и отличната игра в неделния мач.

В 39-та минута казанлъчани поведоха с 2:0 след попадение на енергичния Мартин Чекаров, който си поведе топката и се „откъсна” от защитата на гостите, като с точен удар за втори път покачи резултата и заслужено бе аплодиран от близо 200 души на градския стадион ”Севтополис”. В 63-та минута отборът от село Роза намали след гол на Живко Стоянов и колективна грешка на отбраната ни. Крайното 3:1 оформи влезлият като резерва Щерьо Щерев на мястото на контузения Стоянов, който не пропусна да се възползва от перфектен пас, отново на Калайджиев, и от добра стрелкова позиция добави за крайното 3:1 и победата на „Розова долина“. Момчетата на младия Боян Стоянов играха с много желание и хъс, настроение и себераздаване, без нерви и излишни емоции. В титулярния състав не личаха имената на Красимир Христов, Пиргов, Денев, Милен Христов, Петев и Йовчев, което накара ръководството отново да „прекрои” 11-те за важните три точки.

Казанлъчани играха в 24-ия мач за „третия ешелон” в състав: Димо Христов, Кристин Даскалов, Боян Нейчев-играещ старши треньор, Христо Терзиев, Галин Трифонов-капитан, Тонислав Терзиев /Красимир Тонев/, Валентин Вълев, Мартин Чекаров-играещ помощник треньор, Асен Асенов/, Николай Иванов/, Владислав Калайджиев, Пламен Стоянов/Щерьо Щерев/.

снимки: 25.03.2012 - ЮИ В гр. 2011/12 - 24 кръг - Розова долина - Спортист 3:1