2:1 Пламен Стоянов        39'
             2:2 Борислав Караматев    51'
             2:3 Реджеб Халил          82'
             3:3 Щерьо Щерев (д)      90+4'

Напълно според традицията от последните години Розова долина и Асеновец изиграха много интересен и качествен за стандартите на "В" група двубой, който до последната минута не остави публиката да скучае. С оглед на играта казанлъчани заслужаваха повече победата, но накрая трябваше да се радват и на равенството. Липсата на шанс в атака и грешките в защита лишиха Розите от важни точки в борбата за оцеляване. За разлика от други сблъсъци между двата тима, този път провокациите и симулациите бяха в рамките на нормалното, като изключение направи само арогантният треньор на Асеновец.

Срещата започна много активно за домакините и още до десетата минута те създадоха и изпуснаха три голови положения, сред които и удар в гредата. В 13-та минута гостите спечелиха топката в средата на терена, тя попадна в Бирсен Карагере, който от 18 метра я прати в долния десен ъгъл на вратата за 0:1. Розите реагираха веднага и в 22-та минута след центриране от пряк свободен удар отляво Боян Нейчев Вкара хубав гол с глава за 1:1. В 31-та минута отново негов удар с глава бе избит от вратаря на Асеновец в напречната греда. В 39-та минута хубава атака на Розите бе завършена с точен удар на Пламен Стоянов за 2:1 след асистенция на Владислав Калайджиев (...)

През почивката лек пролетен дъжд намокри терена, а второто полувреме започна с трета греда за Розите след пряк свободен удар. В 51-та минута се потвърди правилото, че когато не вкарваш ще ти вкарат и груба грешка в центъра на защитата на Розите позволи на Борислав Караматев да изравни резултата 2:2. Това не отказа казанлъчани да търсят победата със всички сили и в 58-та минута Владислав Калайджиев получи топката пред вратата, но отблизо направи по-трудното и стреля право в тялото на вратаря. В средата на второто полувреме играта на Розова долина взе да не върви и гостите организираха 2-3 добри атаки. Стигна се до 82-та минута, когато Реджеб Халил от Асеновец овладя топката в централната зона, напредна по лявото крило и с хубав удар изведе гостите напред в резултата - 2:3. Изправени пред нелепа загуба, Розите пробваха няколко атаки към вратата на Асеновец и в добавеното време удар с глава се отклони в ръката на защитник в наказателното поле. Роководилият отлично мача главен съдия от Бургас посочи бялата точка, а опитният голмайстор Щерьо Щерев не остави никакви шансове на вратаря за 3:3.