1:0 Пламен Стоянов      13'
              1:1
Любомир Цеков       76'
              2:1 Венелин Братанов    85'

Розова долина победи с 2:1 отбора на свиленград, който е сред фаворитите в групата и продължава с отличното си домакинско представяне през сезона. Успеха донесе 5 минути преди края завърналият се след контузия голмайстор Венелин Братанов и зарадва най-верните фенове на Розите. След тази победа Розова долина дели 7-12 място в класирането заедно с още пет отбора с по 10 точки.

• 1 минута - Мачът започва пред едва 250 зрители. Въпреки отличното представяне на Розите, казанлъшката публика продължава да не идва на стадиона. Гостите играят с червени фланелки и бели гащета, което налага Розите да са в резервните си зелени екипи и червени гащета.
  • 6 минута - Гол на Свиленград е отменен поради засада.
  • 13 минута - 1:0 - Пламен Стоянов! След центриране отдясно топката попада в капитана на Розите Пламен Стоянов, който открива резултата.
  • 20 минута - изнервени от развитието на мача, целият отбор на гостите иска обяснение от съдията за отсъдено в тяхна вреда нарушение в атака. Получават 2 жълти картона.
  • 22 минута - Силен удар от фаул за Свиленград е спасен от вратаря Златко Костадинов. При добавката нападател на гостите не уцелва вратата от 5 метра.
  • 30 минута - Свиленград изпълнява корнер. Центрираната топка прехвърля вратаря, но от малкото наказателно поле играч на гостите я праща високо над вратата.
  • 38 минута - Бърза контраатака на Розите завършва със слаб удар в ръцете на вратаря.
  • 53 минута - Вратарят на Свиленград спасява удар от 15 метра.
  • 60 минута - Златко Костадинов прави отлично спасяване след контраатака на гостите.
  • 63 минута - Удар на Свиленград минава на метър над вратата.
  • 70 минута - Нападател на Розите е изведен сам срещу вратаря, но атаката е спряна със спорна засада.
  • 74 минута - Вратарят на Свиленград избива коварен удар от долния ляв ъгъл на вратата си.
  • 76 минута - 1:1 - Любомир Цеков! Центриране отдясно сякаш бе подценено от защитата на Розите и двама играчи на гостите играха с глава, като последният вкара отблизо и изравни резултата.
  • 85 минута - 2:1 - Венелин Братанов! Възстановеният от контузия и пуснат като резерва само 4 минути по-рано голмайстор Венелин Братанов е изведен отлично зад защитата на Свиленград и майсторски бележи победния гол за Розите.