2:0 Стоян Маринов
     64'
              3:0
Стоян Маринов       71'

Снимки: 13.10.2012 - ЮИ В гр. 2012/13 - 10 кръг - Левски (Карлово) - Розова долина 3:0

Поредицата от три победи на Розова долина завърши с тежка загуба 0:3 от Левски (Карлово) в дербито на Долината на розите. За домакините това бе едва първи успех в първенството. Първото полувреме бе равностойно, като Розите дори имаха лек териториален превес. След почивката обаче сякаш излезе друг отбор на Левски (Карлово), който вдигна оборотите и само в рамките на двадесетина минути паднаха три безответни гола във вратата на Златко костадинов. След 56-та минута Розова долина игра в числено намален състав след като за втори жълт картон бе изгонен защитникът Бекташ Али, а при нарушението му бе отсъдена и дузпа.

• 1-15 минута - Равностойна игра без създадени опасни положения пред двете врати. Розите владеят малко по-дълго топката.
  • 20 минута - Пряк свободен удар за Розова долина. От 23 метра Ахмед Фаиков стреля на метър над вратата.
  • 30 минута - Вратарят на Левски спасява хубав удар.
  • 41 минута - Към края на полувремето двата отбора се активизират в атака. Играч на домакините стреля от фаул, Златко Костадинов избива топката в напречната греда и след това е изчистена от защитата.
  • 44 минута - Бърза атака на розите по дясното крило. От границата на наказателното поле Ахмед Фаиков стреля високо и встрани от вратата.
  • 45 минута - Най-сериозният пропуск на домакините. От десетина метра необезпокояван техен нападател праща топката покрай дясната греда в аут.
  • 48 минута - Играч на Розите центрира коварно, вратарят на Карлово подценява топката, която минава на сантиметри от страничната греда.
  • 49-53 минута - Две опасности пред вратата на Розите. При първата топката е изчистена в корнер, а при втората вратарят ни спасява.
  • 57 минута - Гол за Левски (Карлово) - 1:0. Играч на домакините нахлува в наказателното поле и е съборен от Бекташ Али. Отсъдена е дузпа, а защитникът е изгонен от игра с втори жълт картон. Стоян Маринов безкомпромисно реализира дузпата в левия ъгъл, докато вратаря скача надясно.
  • 60 минута - Най-активният играч на Розите Ахмед Фаиков стреля опасно от 30 метра, но топката излиза на сантиметри в аут.
  • 64 минута - Гол за Левски (Карлово) - 2:0. Изключително красив гол на Стоян Маринов, който от 35 метра прехвърли Златко Костадинов с параболичен удар.
  • 68 минута - Бърза атака на Розите по дясното крило завършва с удар по диагонала, който е спасен от вратаря на домакините.
  • 71 минута - Гол за Левски (Карлово) - 3:0. Атака на домакините по лявото крило завършва с центриране. Защитата на Розите не успява да изчисти топката, която попада в Стоян Маринов, който абсолютно необезпокояван я праща в долния десен ъгъл и прави преднината на Левски (Карлово) класическа.
  • 80-85 минута - Розите изпълняват два предки свободни удара в близост до вратата на съперника, но не ги застрашават сериозно.
  • 82 минута - Златко Костадинов спасява слаб удар с глава на играч от Карлово.