2:0
Асен Асенов      77'
                3:0
Пламен Стоянов   89'

Пред едва около 60 зрители Розова долина прегази с 3:0 гостуващия отбор на Димитровград. Головете за успеха реализираха Ахмед Фаиков през първото полувреме и Асен Асенов и капитанът Пламен Стоянов след почивката. Победата изкачи Розите с две позиции и те вече заемат 10-то място във временното класиране.

Розите затвърдиха традицията си от последните си домакинства на отбора на Димитровград да постигат убедителни победи и разгромиха гостите си в един не особено впечатляващ мач.
Срещата започна равностойно, без особени опасности към двете врати. Единственото по-сериозно положение за розите бе в 15-ата минута, когато Христо Ангелов с удар от големия пеналт за малко не наказа недобре пласирания вратар на Димитровград. От своя страна гостите опитаха няколко атаки, но достигнаха до едва два удара над вратата на скучаещия Златко Костадинов. Резултатът бе открит в 33-ата минута, когато Венко Братанов изведе отляво Ахмед Фаиков и последният с плътен удар матира вратаря на гостите - 1:0. Оттук до края на полувремето играта се кротна и положенията пред двете врати липсваха.
След почивката гостите не показаха почти никакво желание за промяна на резултата и "успяха" да завършат мача без точен удар към вратата на домакините. От своя страна нашите стояха доста по-добре на терена от преди почивката и осъществиха няколко добри атаки на скорост. При една от тях в 77-ата минута остър рейд по дясното крило на Аксито завърши с перфектно центриране към непокрития Асен Асенов (влезнал като резерва през второто полувреме) и за него не бе трудно да удвои резултата - 2:0. Розите продължиха да натискат и в 89-ата минута отново Аксито премина като на парад по левия фланг на отбраната на Димитровград, навлезе в наказателното поле, излъга и вратаря и сложи топката на големия пръст на капитана Пламен Стоянов, който просто бе задължен да оформи крайното 3:0. При този резултат завърши и мача, а розите се върнаха към победния път.
Съдийството този път бе на ниво, а публиката бе обидно малко в нелошото за края на ноември време.
Сега предстои последния мач преди дългата зимна пауза - гостуване на Хеброс в Харманли следващата събота.

автор: Манол Далемски