гр. Казанлък  - ст."Севтополис" -

Розова долина - Несебър

0:1

0:1 Цветелин Радев     44'

Розите вече седми мач нямат спечелена точка след като отстъпиха с 0:1 от тима на Несебър и така Радко Калайджиев направи фалстарт начело на казанлъшкия отбор.
На трибуните в прохладния следобед бяха дошли около 200 души, повечето от които може би заинтригувани от повторния дебют на Радко на кормилото на домакините. Сред публиката бе и кметицата на община Казанлък Галина Стоянова.

Първото полувреме започна без много разузнаване. В тези минути розите се опитаха да създадат малко повече напрежение пред вратата на гостите, но единственото по-сериозно положение бе добре изпълнен пряк свободен удар от около 22 метра, когато дебютиралият Наско Апостолов насочи добре топката в горния десен ъгъл на вратата на Несебър, но вратарят на гостите се намеси стабилно. Оттук нататък играта се водеше предимно в центъра на терена, без превес на някой от двата отбора. И когато първото полувреме отиваше към логично равенство вратарят на домакините Кристиян Тодоров направи глупава грешка при един фаул на гостите, размина се с топката и минута преди да изтече редовното време Несебър поведе с 0:1.
След почивката розите явно отпаднаха физически и не стояха никак добре на терена. Гостите пък се разминаха с по-изразителна победа, като на няколко пъти пропуснаха да накажат неориентираната ни защита, а и гредата веднъж помогна.
В следващия кръг Розова долина гостува на негостоприемния стадион в Свиленград.

Автор: Манол Далемски