гр. Казанлък  - ст."Севтополис" -

Розова долина - Загорец

1:0

1:0 Атанас Апостолов (дуз)  14'

Розова долина сложи точка на незапомнената серия от 8 поредни загуби в първенството след като се наложиха над отбора на Загорец с 1:0 в мач без особени достойнства.
Срещата започна с по-активни действия от страна на домакините и още в 13-ата минута те бяха възнаградени - Григор Георгиев бе изведен от дълбочина по левия фланг на атаката и след като надбяга защитник на Загорец, за последния не остана нищо друго освен да го фаулира в опита си да го спре. Наско Апостолов реализира спокойно дузпата и розите поведоха в резултата - 1:0. Оттук до края на полувремето играта бе разпокъсана, с много нарушения, като домакините имаха по-добрите положения за гол - най-напред Христо Паричков с плътен удар от границата на пеналта за малко не уцели горния ляв ъгъл на вратата на Загорец, а малко след това Венко Братанов се пребори за една топка със защитник на гостите, навлезе сам срещу вратаря им, но ударът му срещна тялото на играча с №1.
Второто полувреме мачът продължи да бъде много затворен, с много фаулове и прекъсвания на играта и малко положения пред двете врати. Розите имаха само една възможност за гол в 82-ата минута - след много добра комбинация с няколко къси подавания по тревата Асен Асенов бе оставен сам на 5-6 метра пред вратата на Загорец, но ниският му удар мина покрай дясната греда. Гостите от Нова Загора пък имаха две възможности за изравняване, но влезлият като резерва футболист с №9 ги проигра...
Така домакините успяха да се отърсят от кризата, в която бяха изпаднали и се измъкнаха от 15-ото място, на което се бяха закотвили вече няколко кръга.

автор: Манол Далемски