гр. Казанлък  - ст."Севтополис" - 200 зрители

Розова долина - Верея (СтЗ)

1:0

1:0 Атанас Апостолов   70'

Розова долина победи трудно с 1:0 Верея в слаб мач пред около 200 зрители, 30-40 от които бяха дошли да подкрепят гостите от областния град.
   Мачът започна с натиск от страна на домакините, които се настаниха трайно в половината на Верея. За съжаление, обаче, Григор Георгиев пропусна от чисти позиции в 5-ата и в 7-ата минути да изведе казанлъчани напред в резултата, като и двата пъти не успя да уцели рамката на вратата. Постепенно темпото спадна и до края на полувремето се запомни само една добра атака на Розова долина в 37-ата минута, когато диагонален удар на Пламен Колев премина застрашително покрай сглобката на вратата на Верея.
   След почивката играта стана още по-невзрачна, без особени опасности пред двете врати. Все пак в 70-ата минута късмета споходи Розите, когато остър диагонален удар по земята на Мартин Чекаров бе отразен от вратаря на гостите в краката на Наско Апостолов и последният с пета чукна топката в мрежата на Верея - 1:0. След гола розите заиграха малко по-добре и 8 минути по-късно получиха право да изпълнят дузпа, но Наско Апостолов я би в тялото на вратаря и така резултатът остана непроменен. До края на мача старозагорци се опитаха да стигнат до точката, но се видя, че след промените в състава им, те нямат достатъчно футболни аргументи - общо взето отборът им се крепи на опитния Людмил Киров и на президента Галин Михайлов (играл като център-нападател).

Със спечелените три точки Розите се изкачиха на 13-та позиция във временното класиране , а в следващия кръг гостуват на ИТД-Гигант (Съединение).

автор: Манол Далемски