3:0 Венелин Братанов    33'
               4:0 Христо Паричков     34'
               5:0
Венелин Братанов    52'

Розова долина разгроми с 5:0 новака Стралджа в опит да оправи головата си разлика. В прекрасното за футбол време и пред около 250 зрители, двата отбора изиграха интересен мач с много положения и пред двете врати, но казанлъшките футболисти бяха много по-точни в завършващата фаза. С по два гола за Розите се отличиха Асен Асенов и Венелин Братанов, а един добави Христо Паричков.

Срещата започна отлично за възпитаниците на Радко Калайджиев, които откриха резултата още в 7-та минута, когато Асен Асенов реализира след ниско центриране на Христо Терзиев отдясно. В минутите след гола Розите създадоха три възможности за удвояване на преднината, но не успяха да се възползват. Гостите отговориха с един далечен удар преминал на сантиметри от лявата греда. В 28-та минута резултата стана 2:0, а голмайстор отново бе Асен Асенов, разписал се от два метра след чудесен пробив и пас на негов съотборник. В тези минути защитата на гостите не знаеше къде се намира и те логично получиха два гола само в рамките на минута. В 33-та минута при едно разбъркване в наказателното поле на Стралджа, топката попадна във Венелин Братанов, който я забоде във вратата за 3:0. Само секунди по-късно защитник на гостите допусна груба грешка губейки топката пред собственото си наказателно поле, топката стигна до Христо Паричков и той без забавяне реализира четвърти гол - 4:0! До края на полувремето гостите създадоха две добри възможности, като в 45-та минута топката бе избита от голлинията на Розите от Николай Архипов.

Второто полувреме започна с пети гол за Розова долина. Хубав пробив на Венелин Братанов отдясно завърши с точен удар в далечния ъгъл за 5:0. След този гол в игра за казанлъчани се появиха юношите Камен Петков (внук на Кембо) и Нейчев. Гостите от Стралджа тръгнаха в атака и създадоха половин дозина добри възможности, но не успяха да стигнат до първи гол за тях във "В" група през този сезон. В 84-та минута играч на Стралджа центрира отляво, топката стига до нападател, който от 3 метра стреля точно в тялото на вратаря Златко Костадинов. Само след минута, нападател на гостите нахлува отляво в наказателното поле, но ударът му е много неточен над вратата. Последното чисто положение, което пропуснаха гостите бе в 87-та минута, като този път на ниво се представи Златко Костадинов спасил шут на изведен срещу него играч на Стралджа.

Хубавата победа изкачи Розова долина на 7 място във временното класиране с 6 точки, а лидер е вече отборът на Созопол с 10 точки.

преди мача

Розова долина приема Стралджа в мач от 4-ти кръг на първенството. Гостите са новаци в групата като непосредствено преди старта на сезона заеха мястото освободено влезлия в Б група отбор на Хасково. В срещи като тази победата е задължителна за Розите. Наказан за мача е вратарят на Стралджа Димо Маринов, който бе изгонен при домакинската загуба с 0:3 от Асеновец.