28 септември 2012г. (събота), 17:00ч.

гр. Казанлък  - ст."Севтополис" -

Розова долина - Гигант (Съед.)

1:2

Пред обидно малко зрители, не повече от 100 човека, Розите загубиха с 1:2 от Гигант (Съединение), като гостите се добраха до трите точки с гол в добавеното време.
   Мачът започна повече от перфектно за казанлъчани - още в 8-мата минута след много добра атака по левия фланг Асен Асенов изведе Кристиян Славов сам срещу вратаря на Гигант и за него не бе трудно да опъне мрежата - 1:0! Само след 5 минути игра резултатът можеше да набъбне на 2:0, но ударът на Станимир Денев срещна десния страничен стълб на вратаря Янкулов. Вместо да затвърдят доброто си начало, обаче, Розите необяснимо се дръпнаха в своята половина и почти през цялото останало игрово време позволиха на Гигант да определя темпото на играта. В 15-ата минута само чудесната намеса на младия вратар Златко Костадинов опази вратата ни суха, а в 38-ата и главният съдия Милен Димитров от Бургас помогна да се запази преднината ни от един гол, след като не отсъди чиста дузпа за нарушение срещу Благовест Зайцев. Отново Зайцев бе замесен в следващата опасна ситуация, когато три минути по-късно с техничен удар насочи топката в горния ляв ъгъл на вратата на розите, но Златко Костадинов с красив плонж успя да отрази.
   След почивката картината не се промени - гостите стояха по-добре на терена и закономерно усилията им бяха възнаградени. Преди това, обаче, домакините пропуснаха в 54-ата минута едно от малкото си положения за гол този ден - Наско Апостолов изведе Станимир Денев на отлична позиция пред вратата на Гигант, но шутът му бе париран от защитник но гостите. Логичното се случи девет минути по-късно, когато капитанът на Гигант Узунов се възползва от неумела намеса на вратаря на казанлъчани и мушна топката в мрежата за 1:1.
   След гола розите се опитаха да изнесат играта по-напред, но действаха в повечето случаи припряно и не стигнаха до нито една по-сериозна ситуация за гол. Гостите от Съединение пък заиграха по-спокойно и хладнокръвно и след като пропуснаха едно-две положения, във втората минута на добавеното време успяха да се поздравят и с победата, когато грешка в центъра на казанлъшката отбрана остави сам играч на Гигант в големия пеналт и той с остър удар по земята намери незащитения ляв ъгъл на нашата врата - 1:2...
   Така, след като в последните няколко кръга розите показаха, че тръгват нагоре, днес неочаквано предложиха доста слаба продукция и напълно резонно записаха първа загуба у дома за новия сезон.
Следващата събота ни предстои гостуване на закъсалия тим на Левски в Карлово. Дано днешната загуба бъде компенсирана с добра игра и три точки в регионалното дерби!

автор: Манол Далемски

Преди мача

След добрите игри при гостуванията на два от водещите отбора в групата и спечелената точка на терена на Свиленград, в този кръг Розите са домакини на Гигант (Съединение). Казанлъчани играят все по-добре и всички предпоставки за победа в този мач са налице.

Статистика за последните 5 сезона: Срещите между двата отбора протичат с променлив успех с леко предимство на Розите - 4 победи за Розова долина, 3 равенства, 3 победи на Гигант, голова разлика 15-12.