26 октомври 2013г. (събота), 14:30ч.

гр. Казанлък  - ст."Севтополис" - 120 зрители

Розова долина - Спартак (Пд)

0:0

В много нервен мач Розова долина и Спартак (Пловдив) си поделиха точките при краен резултат 0:0.
   Срещата премина при здрава битка между двата отбора, а положенията за отбелязване на гол пред вратите почти липсваха.
   В 28-ата минута домакините имаха една от малкото си възможности за попадение, но след центриране от пряк свободен удар на Сашо Георгиев, Боби Нейчев засече топката, но не уцели рамката на вратата. В 35-ата минута пък бе най-добрата ситуация, която се откри пред гостите от Пловдив. След изпълнение на пряк свободен удар вратарят на Розите Златко Костадинов се намеси по прекрасен начин, избитата топка попадна в играч на Спартак (който между другото бе в засада), но шутът му отново бе спасен от младия страж на домакините.
   След почивката казанлъчани стояха по-добре на терена от съперника си, но не успяха да стигнат до нито едно чисто положение за промяна на нулевото равенство.
Гостите пък имаха възможност дори да си отидат с трите точки, но в последната минута на редовното време при центриране от корнер играч на Спартак прехвърли с глава рамката на вратата. Само минута пък след това розите претендираха за дузпа за игра с ръка на играч на гладиаторите, но главният съдия прецени, че тя не е достатъчна за отсъждането на 11-метров наказателен удар. Иначе през целия мач реферът свиреше повече от блакосклонно за гостите и заслужено си навлече гнева на публиката и футболистите на домакините.
Мачът отново бе наблюдаван от обидно малко фенове - не повече от 120...
В следващия кръг ни предстои трудно гостуване в Асеновград на местния Асеновец.

Автор: Манол Далемски