16 ноември 2013г. (събота), 14:30ч

гр. Казанлък  - ст."Севтополис" - 120 зрители

Розова долина - Несебър

2:4

Тенденциозно съдийство и безумно изкаран червен картон на Петьо Димитров лишиха Розите от спечелването на поне точка в един от най-добрите мачове, който можаха да видят местните фенове това първенство.
   В студения ноемврийски следобед около 120-130 казанлъчани предпочетоха да гледат играта на своите любимци пред това да отидат на някой от двата политически митинга или да останат на топло пред телевизионния екран за да проследят вечното дерби между Левски и ЦСКА.

През първото полувреме в главни действащи лица се превърнаха главният съдия и колегата му от източната страна на терена, както и футболистът на домакините Петьо Димитров. Последният за пореден път правеше безумни фаулове и напълно резонно бе изгонен след около половин час игра с втори жълт картон. Дотук обаче свършва и коректността в съдийските отсъждания...
  Иначе мачът започна доста предпазливо и от двата отбора, без положения пред двете врати и с териториален и лек игрови превес на гостите от Несебър. В 19-ата минута бе първата по-сериозна ситуация, когато вратарят на Розите Златко Костадинов по перфектен начин изби удар с глава на нападател на Несебър. В последвалото изпълнение на корнер, обаче, гостите стигнаха до откриване на резултата - точен бе Радев, а малко преди головия му удар останаха съмнения за нарушение срещу защитник на домакините. Този гол като че ли наля олово в краката на розите и до края на полувремето те не застрашиха вратата на Несебър. За сметка на това страничният съдия и главният му колега решиха да си направят мача безпроблемен и в 39-ата минута зачетоха гол-фантом на гостите - след диагонален прехвърлящ удар топката срещна горната греда, тупна на голлинията и се върна в полето - това обаче бе достатъчно за главния рефер от Пловдив да посочи центъра - 0:2.
   След почивката домакините изнесоха може би най-добрата си продукция този сезон. Още от началото, макар и с човек по-малко, те заредиха остри атаки към вратата на Несебър и голът не закъсня - в 55-ата минута след изпълнение на корнер, топката попадна у непокрития Кристиян Славов и последния с безпощаден удар от точката на дузпата опъна мрежата на гостите - 1:2! Това даде криле на казанлъчани и в следващите минути те тръгнаха да търсят обрата. В 70-ата минута отново след корнер топката попадна у Наско Апостолов, но страничният му удар мина покрай дясната греда. Само 8 минути по-късно отново Наско Апостолов имаше възможност да изравни, но ударът му с глава попадна в ръцете на вратаря на Несебър. В 83-ата минута се откри и най-добрата ситуация пред домакините, когато влезлият като резерва Асен Асенов бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но ударът му бе париран от голкипъра на Несебър.
   В последните минути започна да се усеща и умора в действията на розите (особено това си пролича в поведението на Сашо Георгиев) и в 85-ата минута гостите се възползваха от това - след центриране от корнер играч на Несебър бе оставен непокрит и за него не бе трудно отблизо да мушне топката в мрежата на домакините - 1:3. И това обаче не бе края на този луд мач! В 88-ата минута Асен Асенов се реваншира частично за пропуска си малко по-рано - след бърза атака по дясното крило на розите, той бе изведен сам срещу вратаря на Несебър и този път бе по-точен - 2:3! Буквално в следващата атака отново Асенов имаше възможност да донесе равенството, но не успя да овладее добре топката и така пропусна отново да изскочи срещу вратаря на гостите. В добавеното време пък гостите сложиха точка на спора с четвъртия си гол, паднал след лошо изчистена от Николай Архипов топка - 2:4.

автор: Манол Далемски