ЮИ В гр. 2013/14 - 17 кръг /Розова долина - Евроколеж 0:1/

30 ноември 2013г. (събота), 14:30ч

гр. Казанлък  - ст."Севтополис" - 60 зрители

Розова долина - Евроколеж

Розова долина завърши безславно есенния полусезон, след като загуби с 0:1 у дома от състава на Евроколеж (Пловдив).
   Едва около 60 зрители наблюдаваха може би най-слабата продукция на розите за това първенство. За 90 минути домакините отправиха едва два удара към вратата на гостите, като и двата изобщо не уцелиха рамката на вратата... Първият от тях бе още в 4-ата минута на мача, когато след неразчетена намеса на вратаря на пловдивчани, топката попадна на крака на Асен Асенов, но ударът му премина покрай дясната греда на Евроколеж. Гостите стигнаха до победното си попадение при първата си ситуация за гол - в 24-ата минута при изпълнение на корнер отляво на вратата на Златко Костадинов футболистът с № 8 на гостите Свилен Щерев с красив удар от въздуха разпечата вратата на розите - 0:1. Това не оказа никакво въздействие върху играта на домакините и до края на мача те продължиха да играят апатично и без всякаква идея. От своя страна гостите пропуснаха поне 3-4 положения да направят победата си по-убедителна, най-фрапиращото от които бе на четворката Росен Колев в 36-ата минута. Розите пък имаха само една по-реална възможност в 67-ата минута на мача, но отлично изведения Мартин Чекаров би високо над вратата и така пропиля единствената по-смислена атака на домакините за целия мач.
Т   ака завърши един от най-слабите полусезони на местните момчетата в последните години и само наличието на доста несъстоятелните отбори на Сливен, Стралджа и Ямбол все още ни задържат малко над застрашената зона.

автор: Манол Далемски