Розова долина - Созопол

0:3

Снимки: 01.03.2014 - ЮИ В гр. 2013/14 - 18 кръг - Розова долина - Созопол 0:3

Неуспешен дебют записа новият треньор на розите Сашо Георгиев.
   Въпреки студеното време, около 200 зрители наблюдаваха първия мач на любимците си за пролетния полусезон.
   Мачът започна с вяло темпо и без особени опасности пред двете врати. Първата възможност за гол бе за гостите и дойде едва в 25-ата минута на мача, но завърналият се в отбора вратар Александър Петрунов изби коварния удар в корнер. 9 минути по-късно, обаче, Созопол успя да реализира териториалното си превъзходство. Точен с глава бе централния нападател на отбора (№ 9), който засече центриране от корнер отдясно на вратата на розите.

Само след 3 минути домакините можеха да възстановят статуквото в резултата, когато след грешка в защитата на гостите новото попълнение Теодор Кьосев (Банана) изскочи сам срещу вратаря на Созопол, но ударът му срещна тялото на голкипъра.
    През вторите 45 минути  Розите се опитаха да променят начина си игра и с бързи контри пробваха да създадат нещо по-опасно пред вратата на гостите. Тук главната роля си присвои страничния съдия откъм трибуните (дебело плешиво чиче със шкембе), което спря с измислени засади две излизания зад защитата на нападатели в червено. И неминуемото стана - в 62-ата минута при поредния корнер (този път отляво на Петрунов), № 9 от Созопол отново бе оставен непокрит и с диагонален удар отбеляза гол-близнак на първия си - 0:2.
   Оттук до края на мача гостите показаха, че държат мача стабилно и не допуснаха по-опасни ситуации пред вратата си. Чичката с шкембето пък спря още една атака на Розите с измислена засада.
Крайното 0:3 бе оформено в 84-ата минута на мача, когато контра по десния фланг на Созопол завърши с центриране по тревата и с нисък удар играч на гостите (не видях кой беше) засече топката в мрежата.
   Така нищо извънредно не се случи и гостите абсолютно очаквано си тръгнаха с 3 точки.

автор: Манол Далемски