гр. Казанлък  - ст."Севтополис" -  150 зрители

Розова долина - Асеновец

1:1

1:0 Иван Чергев (дуз) 57, 1:1 Борислав Караматев 62

Пред около 150 зрители отборите на Розова долина и Асеновец продължиха традицията и отново изнесоха емоционален и спиращ дъха мач. Този път, обаче, грубостите отстъпиха място на футбола и на никой не му се искаше този футболен трилър да приключва.
   Още с началния съдийски сигнал домакините дадоха да се разбере, че са твърдо решени да играят за трите точки в този мач и заредиха опасни атаки пред вратата на леко стъписания си противник. На два пъти удари на Григор Георгиев от дистанция бяха отразени от вратаря на Асеновец, а в други два случая от голлинията последна преграда пред гола бяха защитници на гостите (след удари най-напред на Чергев, а след това отново на Григор Георгиев). Асеновградчани почти не поглеждаха към вратата на домакините, с изключение на два случая - в първия (в 15-ата минута на мача) опасна тяхна атака по лявото крило бе спряна с несъществуваща засада, а във втория много добра атака, проведена с няколко бързи подавания по тревата, изведе № 19 сам срещу нашия вратар Александър Петрунов, но ударът на футболиста на Асеновец мина покрай вратата. До края на полувремето розите продължиха да създават положения и да ги пропускат, като най-фрапиращото бе в 32-ата минута, когато Григор Георгиев бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но ударът му срещна тялото на играча с № 1.
   След почивката гостите се прибраха по-плътно в своята половина и за розите бе значително по-трудно да излизат на голови позиции. Все пак в 57-ата минута асеновградската крепост най-сетне падна. След центриране отдясно за игра с ръка в наказателното поле на защитник на гостите главният съдия отсъди дузпа и щатният изпълнител Иван Чергев бе безкомпромисен от бялата точка - 1:0! И колкото трудно домакините успяха да открият резултата, толкова лесно пък след това допуснаха той да бъде изравнен. Само 5 минути по-късно след три последователни безумни грешки в защита Борислав Караматев от Асеновец бе оставен непокрит на 5-6 метра фронтално пред вратата и ударът му заплете топката в мрежата за 1:1...
   Последва тотален щурм на розите към вратата на Асеновец, като домакините продължиха да пропускат с лека ръка изгодни ситуации - "героите" бяха Григор Георгиев, Николай Стоичков, Иван Чергев, за трети път топката бе изчистена и от голлинията. В самия край на мача и лявата странична греда се оказа помощник на Асеновец след диагонален удар на Наско Апостолов... Гостите пък, напук на логиката, можеха да си тръгнат и с трите точки в последната минута на мача, когато въпреки очевидната засада № 14 от гостите бе пуснат от страничния съдия да овладее топката сам срещу вратаря Петрунов, но ударът му мина покрай вратата на розите.
   Така мачът завърши 1:1, но този път феновете не съжаляваха за присъствието си на стадиона (за разлика от предното домакинство) и заслужено изпратиха с ръкопляскания момчетата въпреки пропуснатата победа. В следващия мач отново сме домакини - в сряда срещу отбора на Загорец (Нова Загора).

автор: Манол Далемски