голове:
                     0:1 Любомир Александров 60 мин
1:1 Григор Георгиев 82 мин
2:1 Николай Стоичков 87 мин

Розова долина прекъсна серията си от загуби и спечели първи три точки в първенството след успех с 2:1 срещу Свиленград. Победата дойде много трудно, но напълно заслужено с голове в последните минути на срещата. През цялото време Розите бяха по-добрият отбор на терена и направиха куп пропуски пред вратата на гостите, но в крайна сметка успяха да ентусиазират до краен предел най-верните си привърженици.
     След тридневните дъждове, тежкият подгизнал терен затрудни максимално двата отбора и първите двадесет минути преминаха в адаптация към условията. Най-опасното положение за Розите бе в 15-та минута, но вратарят на Свиленград спаси. Гостите бяха близо до откриване на резултата в 30-та минута, когато техен нападател се озова сам срещу вратаря, но ударът му бе неточен.
     В 60-та минута Свиленград поведе с 0:1 след перфектна атака. Играч на гостите напредна по лявото крило, центрира, топката бе свалена и Любомир Александров с бомбен удар от 25 метра откри резултата. Стъписването в редиците на Розова долина трая кратко и те започнаха своя щурм към вратата на гостите, мощно подкрепяни от публиката. В крайна сметка спортната справедливост възтържествува, когато в 83-та минута Григор Георгиев отбеляза изравнителен гол след центриране отдясно. След изравняването казанлъшките футболисти продължиха да търсят победен гол и той падна в 89-та минута, реализиран от Николай Стоичков. В даденото от съдията Ахмед Ахмед 4-минутно допълнително време Свиленград опита да промени развоя, но не сътвори нищо интересно пред вратата на Розите. Така казанлъчани завоюваха първи три точки и бяха изпратени с бурни аплодисменти от публиката.