голове
 2:0 Григор Георгиев 35, 51

автор:Манол Далемски

Въпреки сравнителното топлото за сезона време едва около 150 зрители уважиха с присъствието си футболния сблъсък на ст. Севтополис, противопоставил съседите в долната част на таблицата.

Мачът, противно на очакванията, започна по-добре за гостите и те имаха възможност в 7-ата минута да поведат в резултата, но играчът им с №7 (и капитан на отбора) не бе достатъчно прецизен в удара си. Четири минути по-късно пък Емил Рачев от домакините посрещна една отбита топката пред наказателното поле на гладиаторите, но шутът му мина покрай вратата на пловдивчани. Отново седмицата на Спартак бе изведен сам срещу Петрунов в 16-ата минута на мача, но ударът му от въздуха бе избит в корнер от вратаря на казанлъчани. В 25-ата минута на срещата главният съдия в този мач Милен Димитров от Бургас не санкционира игра с ръка на бранител на гостите в наказателното им поле и остана безмълвен. В 33-ата минута таранът на домакините Чергев изведе хитро Стоичков в отлична позиция, но Камата пропусна да открие резултата. Само две минути по-късно, обаче, късметът "кацна" нашето рамо - след втора игра с ръка в наказателното поле на защитник на Спартак, отново неотчетена от главния рефер, топката се озова в Григор Георгиев и той с диагонален удар разпечата вратата на гладиаторите - 1:0! Този гол даде импулс на домакините и те започнаха да диктуват темпото на мача. За съжаление до почивката пред тях не се откриха нови възможности за попадение.
     Второто полувреме започна по перфектния начин за нас - в 51-ата минута Емил Рачев центрира отдясно, Чергев върна с глава топката към непокрития Григор Георгиев и Гришата също с глава опъна мрежата на Спартак - 2:0! Последваха нови възможности за гол, но малко точност не достигна при ударите на Стоичков в 54-ата и капитана Боби Стоянов в 61-ата минута на мача. Гостите пък пропуснаха най-доброто си положение в 72-ата минута на мача, когато след изпълнение на пряк свободен удар техен играч стреля с глава, Сашо Петрунов изби с пръстите си в напречната греда и след това топката тупна около голлинията. До края на мача по-добрите ситуации бяха отново пред вратата на Спартак, но розите ги проиграха с лека ръка (най-добрата от тях бе 15 минути преди края на мача, когато шут на Стоичков бе спасен от вратаря на пловдивчани). Така мачът завърши при резултат 2:0, а розите след тази победа би трябвало да се изкачат в таблицата за временното подреждане.
     Изключително неприятно впечатление направи една ситуация през второто полувреме, когато дикторът на стадиона пусна любимата си сирена на линейка в момент когато момчето с №20 на Спартак получи тежка контузия и се гърчеше от болка на тревата в очакване на медицинска помощ - това, според мен, беше много просташко.
     Главният съдия на мача Милен Димитров освен двете дузпи, спести и два нарисувани жълти картона на гостите, но за щастие от действията му не пострада крайния изход на футболния сблъсък.
Следващата седмица гостуваме в Несебър.

Снимки:  08.11.2014 - ЮИ В гр. 2014/15 - 14 кръг - Розова долина - Спартак Пд 2:0