Поморие
 0
  голове:

автор: Манол Далемски

Поради снега затрупал цяла южна България, в единствения мач 19 кръг изигран по програма, Розите успяха да приземят литналия нависоко тим на Поморие. И макар във втори пореден мач да бе записано скучното 0:0, че двубоят не бе безинтересен. Около 120 зрители имаха удоволствието да наблюдават мъжката игра на домакините (и по-лошо е било времето и това не оправдава тези, които предпочетоха да си останат вкъщи и не успяха да проследят битката с лидера в групата). През всичките 90 минути преобладаваха твърдите единоборства, като головите положения се брояха на пръстите на едната ръка. Първо гостите имаха възможност да излезнат напред, когато в 16-ата минута техен футболист изскочи зад гърба на защитата в червено, но вместо да стреля във вратата, подаде към намиращия се в засада негов съотборник и въпреки че последният мушна топката в мрежата, страничният съдия маркира засадата и осуети попадението. Розите владееха по-често топката, но въпреки това едва в 37-ата минута имаха възможност да се разпишат, когато завърналият се в отбора Пламен Колев бе изведен по дясното крило, но мощният му удар с десния крак профуча току до левия страничен стълб на вратата на Поморие. Това като че ли даде стимул на домакините и до края на полувремето те буквално натикаха гостите в тяхното наказателно поле. Тук, обаче, основната роля иззе главният съдия на мача, който най-напред в 39-ата минута не санкционира откровена игра с ръка в наказателното поле на защитник на поморийци, а в 43-ата минута зачете доста спорно решение за засада на своя помощник при излизане на тарана Чергев очи в очи с вратаря на гостите. Феновете, разбира се, не останаха длъжни на съдийската тройка, която бе изпратени с подобаващите "овации" и пожелания, когато се прибираха на почивката.
   Второто полувреме темпото на играта поспадна - може би за това влияние си оказаха и доста тежките условия за игра. Розите имаха златна възможност в 74-ата минута да стигнат до победата, но влезлият след почивката Иван Колев не успя да овладее топката по най-добрия начин на 5 метра пред голлинията и защитник на Поморие му попречи да нанесе точен завършващ удар. Гостите пък за 45 минути се отчетоха само с един безкрайно неточен удар в последните минути на мача.