0
голове
 1:0 Григор Георгиев 58, 2:0 Емил Рачев 82

автор: Манол Далемски

Розите продължиха победната си серия като домакин, а гостите от Асеновград се отърваха от истински погром в днешния мач.
   Едва около 100 зрители пренебрегнаха възобновяването на софийското дерби и дойдоха да наблюдават двубоя на ст. Севтополис. За отбелязване е и факта, че имаше и десетина фена на гостите (към тях "причислявам" и наказания им треньор Михаил Аврионов).
   Първото полувреме премина доста вяло - Розите не си даваха особено зор, а гостите прилагаха тактиката - напред за 0:0, а отзад почти плътно прибрани около и в наказателното поле. Все пак в 6-ата минута Григор Георгиев бе близо до гола, но от границата на малкия пеналт, фронтално срещу вратата, "успя" да не уцели рамката... В 31-ата минута пък удар отново на Гришата с глава "кацна" на горната греда. Наско Апостолов също имаше възможност да даде преднина на домакините, но силният му шут бе избит в корнер от младия вратар на гостите.
   След почивката гостите съвсем се окупираха в наказателното си поле, а пред вратата им завря и закипя. Още с подновяването на играта удар на Влади Калайджиев след добра атака отляво бе пресрещнат от тялото на защитник на Асеновец. Последваха пропуск на Емо Рачев и нова греда (този път след удар на Кристиян Петров), за да се стигне до 59-ата минута, когато вратата на гостите най-накрая бе разпечатана. Григор Георгиев навърза няколко защитника на асеновградчани, завъртя се и с красив прехвърлящ удар от около 22 метра препарира вратаря на Асеновец - 1:0!. Прекрасен гол, който може би е най-красивото попадение на сезона за Розите. Този гол направи мача двуостър - гостите се опитаха да изнесат играта малко по-напред, но така и не успяха до края да създадат нито една сериозна ситуация. Разредената им защита пък бе предпоставка за остри атаки на нашите и положенията се заредиха едно след друго, като най-фрапантния пропуск направи влезлия след почивката Камен Петков. Логичното все пак се случи - в 82-ата минута юношата Енгин Махмуд нахлу по дясното крило и подаването му към непокрития Емил Рачев бе безукорно - Емо този път бе точен и вкара гола на успокоението за 2:0. Развитието на мача явно изнерви гостите и те предизвикаха задължителните за този мач ексцесии в края му, като този път Веселин Филипов се "размина" с дежурния си червен картон само заради благосклонността на съдията Араванов. Най-грозното се случи след края на двубоя - при прибирането си в съблекалните, публиката на домакините започна да замеря със семки някои от футболистите на гостите, което доведе до нещо безумно - играчът с № 11 от Асеновец взе камък от земята и го хвърли по феновете. Интересното е, че всичко това се случи пред безучастния поглед на съдийската тройка.
   Но традициите са за това, за да се спазват - мачът както винаги бе изпълнен с емоции (макар и само в края) и феновете, които пренебрегнаха телевизионното предаване, вярвам са останали доволни от показаното и преживяното...