1
голове
 1:0 Ахмед Фаиков 26, 1:1 Емил Стоев 75, 2:1 Емил Рачев 78

автор: Манол Далемски

2:1. Тази победа обаче остави доста противоречиви чувства у феновете, които дойдоха да проследят на живо любимците си. Най-лошото е, обаче, че вместо да се увеличава, публиката започна да оредява - ако в предното домакинство имаше някакво оправдание за това, днес нищо не може да обясни пустите трибуни - едва ли имаше и 100 човека на стадиона (отново имаше и около 10-15 фена на гостуващия отбор).
    Мачът започна много двуостро - с положения и пред двете врати. За нашите най-доброто положение пропиля Влади Калайджиев в 12-ата минута на мача, когато след корнер отляво на вратата на гостите, ударът му с глава прехвърли рамката на вратата. "Гигантите" пък имаха две много добри възможности след грешки на нашата защита, но в първия случай Вакавлиев изпревари нападател на гостите в последния миг, а във втория добра намеса на Цецо Тодоров предотврати попадението. В 26-ата минута Аксито доказа в пореден мач добрата си форма, когато с красив удар от около 25 метра прехвърли вратаря на Гигант - 1:0! Последваха нови атаки към двете врати, но до голов удар така и не се стигаше.
След почивката домакините отново се скъсаха да пропускат - изреди се почти целия отбор - Влади Калайджиев, Емо Рачев (на два пъти), Иван Цанков, Наско Апостолов, Димитър Вакавлиев...
    И се потвърди максимата, че когато не вкарваш, много е вероятно да бъдеш наказан - в 75-ата минута Цонев бе оголил фланга си, нападател на гостите нахлу необезпокояван по него и със силен удар под гредата не остави шансове за Цецо - 1:1. Само 5 минути по-късно птичето на щастието "кацна" на нашето рамо - при невъобразим карамбол в наказателното поле на гостите, Наско Апостолов бе изведен на чиста позиция, но се замота и защитник в светлосиньо изби топката, тя попадна в Аксито, чийто мощен шут нацели горната греда, топката се върна към Емил Рачев и Емо с безпощаден удар по земята я оплете в мрежата - 2:1! Веднага след гола главният рефер Николай Вачев получи контузия и се наложи да му бъде оказвана медицинска помощ. Въпреки това съдията от Бургас стисна зъби и изкара мача до края, макар и почти да не се движеше по терена. Ново проспиване на ситуация от страна на Цонев едва не доведе до нов гол в нашата врата и тук стана най-неприятното - треньорът Сашо Георгиев не издържа и нахока десния ни бек, който, обаче, за вдеобщо изумление не му остана длъжен и малко остана да напусне самоволно терена... Изключително грозна глека беше.
    Гостите пък явно бяха много изнервени от бързия гол на нашите и тръгнаха ва банк срещу нашата врата и срещу съдията. Това отвори много празни пространства в тяхното поле и доведе до няколко опасни атаки на Розите, при последната от които Влади Калайджиев премина като на парад през двама защитници на гостите изскочи сам срещу вратаря, финтира и него и стражът на Гигант го фаулира, за което бе отсъден 11-метров наказателен удар. Емо Рачев би дузпата в левия ъгъл, вратарят изби топката в гредата, която се върна отново в Емо и той я забоде под горната греда. Тук, за всеобща изненада главният съдия отмени попадението по сигнал на помощничката си от далечната страна. Аз поне не разбрах причината...
След края на мача Сашо Георгиев и Николай Цонев отново си размениха реплики и направиха резила пълен. Дали това не е края на страхотния ни колектив? Дано да бъркам и положението да се нормализира.
В следващия кръг ни предстои гостуване в Куклен на новака Атлетик.