0
голове

автор: Манол Далемски

Розите победиха Елхово с 4:0 в мач без никаква интрига.
В слънчевия следобед на ст. Севтополис мача дойдоха да гледат около 100 фена на домакините.
Мачът започна лежерно, но след като изтекоха първите 5-6 минути, домакините натиснаха здраво и до края на полувремето не оставиха съперниците си да си поемат дъх. В 7-ата минута на мача след остро центриране от дясно Григор Георгиев се размина с топката миг преди да я насочи в мрежата. В следващата атака Аксито излезе очи в очи с вратаря на гостите, но ударът му мина покрай десния страничен стълб. В 13-ата минута на мача два невероятни пропуска направи пък Кристиян Петров - след удари от границата на малкия пеналт в първия случай вратарят на елховци отрази, а при добавката топката срещна напречната греда. Неминуемото стана в 16-ата минута на мача, когато удар на Влади Калайджиев от границата на наказателното поле бе отразен от стража на гостите и най-съобразителен се оказа капитанът Наско Апостолов, който мушна отбитата топка в мрежата -1:0! Последваха десетина минути на относително спокойствие, за да се стигне до 29-ата минута на мача, когато Гришата изскочи зад защитата на Елхово и бе повален от играча с № 8. За футболиста на гостите това се оказа последното му действие в този мач, тъй като главният съдия Н. Марков му вдигна червен картон и го прати преждевренно към душовете. Прекият свободен удар бе изпълнен от Наско Апостолов, но вратарят на Елхово успя да се намеси добре и отби влизащата под гредата му топка. След това защитник на гостите я изчисти точно в краката на Димитър Вакавлиев и Ваката със зверски шут вкара гол красавец от дистанция около 20 метра - 2:0! Това съвсем пречупи елховци и само две минути по-късно те допуснаха трети гол - след бърза атака по дясното крило Гришата изведе Димитър Вакавлиев, той центрира топката и Кристиян Петров я засече във вратата на гостите - 3:0! Последваха нови добри намеси на вратаря на Елхово - в 36-ата минута той отрази последователно удари на Аксито и на Влади Калайджиев, а три минути по-късно спаси и силен удар на Наско Апостолов. И той обаче капитулира в 41-ата минута, когато след изпълнение на корнер оставеният непокрит Димитър Вакавлиев с левия крак насочи топката във вратата на Елхово - 4:0! В последната минута на първото полувреме и Емо Рачев имаше възможност да се разпише сред голмайсторите, но прецизното му изпълнение на пряк свободен удар бе отразено в корнер от вратаря на гостите.
След почивката Розите рязко намалиха оборотите и почти не създадоха опасности пред вратата на Елхово. Все пак в 65-ата минута Владислав Калайджиев мина като на парад през почти цялата защита на гостите, но ударът му мина над рамката на вратата. Григор Георгиев пък на два пъти пробва да изненада със силни диагонални удари вратаря на елховци, но и в двата случая стражът на гостите бе безукорен. Десетина минути преди края Розите вкараха и пети гол чрез Влади Калайджиев, но съдията го отмени заради нарушение в атака (доста спорно според мен). Гостите за цял мач отправиха един-единствен удар към нашата врата - той беше около 30-ата минута на мача и премина на около 15 метра вляво от страничния стълб на Цецо Тодоров.
Така, сега ни предстои последен мач за годината - гостуване следващата събота в Раднево на закъсалия тим на Миньор