Розова долина
 4
 2
голове
0:1 Тодор Стоянов Тодоров 7, 1:1 Владислав Калайджиев 22, 1:2 Мирослав Радев 27, 2:2 Петко Георгиев 36, 4:2 Ивелин Илиев 67, 77

автор: Манол Далемски

Очакванията се оправдаха и двата отбора направиха поредния си изпъстрен с обрати и емоции мач.
За щастие природата се смили, дъждът спря и това доведе на стадиона около 60-70 фена, които станаха свидетели на един не особено качествен, но доста напрегнат сблъсък.
По-добре в мача влязоха гостите, които в 6-ата минута се възползваха от грешка на левия ни бек Даниел Иванов и не особено убедителна намеса на вратаря Павел Колев и откриха резултата след точен удар по диагонала на футболиста им с №10 - 0:1. Този гол даде началото на една доста открито първо полувреме, в което се редяха една след други атаки към двете врати. В 10-ата минута игралият на непривичен пост като десен бек Николай Стоичков отправи силен удар от границата на големия пеналт, но вратарят на гостите, макар и малко непохватно, успя да избие топката в корнер. Равенството бе възстановено в 21-ата минута на мача, когато нашите си размениха няколко паса с глава около малкото наказателно поле и Влади Калайджиев също с глава завърши атаката - 1:1. Само минута по-късно отново Влади имаше шанс да се разпише, но вратарят на Асеновец отрази удара му. В 27-ата минута втора неубедителна намеса на нашия вратар доведе до нов гол - авторът му бе №20 от асеновградчани, който с немощен удар с глава намери левия ъгъл на вратата на домакините - 1:2. Това, обаче, се оказа, че не бе всичко до почивката, защото в 35-ата минута след удар по тревата и няколко рикошета Иван Тилев успя да възстанови статуквото - 2:2. До края на полувремето Розите можеха и да поведат в резултата след няколко добри атаки, като най-чистото им положение бе в 43-ата минута, когато удар на Ивелин Илиев бе пресечен.
   След почивката темпото на игра спадна, а обстановката се изнерви. Тон за това даде и главния съдия, който видимо изтърва юздите на мача. В 68-ата минута малко случайно успяхме да излезем с гърди напред след точен удар с глава Ивелин Илиев - 3:2. 9 минути по-късно стана и най-красивото в мача - отново Ивелин Илиев попадна в прегръдките на съотборниците си, когато получи топката на границата на наказателното поле, завъртя се около оста си и с безпощаден удар я изстреля в десния ъгъл на вратата на гостите - 4:2. До края мача се доиграваше, а Ивелин пропусна на два пъти да направи втори пореден хеттрик пред родна публика. Така Розите затвърдиха доброто си представяне като домакини. Дано най-накрая да "тръгнат" добре и навън, а първа възможност за това ще имат след седмица в Свиленград срещу неубедително представящия се отбор на митничарите.