Розова долина
 5
 2
голове
0:1 Боян Пенев 2, 1:1 Владислав Калайджиев 9, 2:1 Валентин Сливов 44, 2:2 Янко Вълканов 46, 3:2 Ахмед Сюнетчиев 56, 4:2 Владислав Калайджиев 68, 5:2 Ахмед Сюнетчиев 84

автор: Манол Далемски

5:2. Поредният епизод от серията "Гол след гол", която заредиха розите в последните си мачове, бе придружен от доста постна откъм качество продукция.
   Домакините бяха видимо подценили съперниците си, и закономерно бяха наказани още във 2-ата минута на мача, когато безумна грешка в нашата отбрана позволи на № 10 от гостите да открие резултата - 0:1. Само 7 минути по-късно, обаче, статуквото бе възстановено - точен бе Влади Калайджиев с глава, а атаката на Розите бе един от малкото класни моменти в мача - 1:1. Последваха меллета пред вратата на Тунджа, чиито футболисти се бранеха самоотвержено и дори можеха отново да излязат напред в резултата, но Щерьо Щерев пропусна сам срещу пазилия в този мач юноша Петър Маринов. В 42-ата минута силен удар на Аксито бе избит от вратаря на гостите, топката попадна във Вальо Сливов и за него не бе проблем да намери непокрития далечния ъгъл - 2:1. Това, оказа се, не бе всичко за първото полувреме, тъй като в последната му минута Тунджа изравни резултата - точен бе № 11 от тима на Ягода, който засече центриране от пряк свободен удар.
   След почивката Тунджа явно отпаднаха физически и домакините стигнаха безпроблемно до трите точки. Най-напред, в 56-ата минута, Аксито със силен удар от границата на пеналта по тревата изведе Розите напред - 3:2 (вина за попадението има и недобре пласиралия се вратар на гостите). 7 минути по-късно пък влезлият след почивката Николай Георгиев направи пропуск, след като от чисто положение, не успя да уцели вратата. В 68-ата минута Вради Калайджиев отбеляза втория си гол в мача и направи резултата 4:2. В 76-ата минута удар на игралия отново като десен бек(?) Стоичков се отби от страничната греда и излезе в аут. В 83-ата минута бе фиксиран крайния резултат - отново Аксито с далечен силен удар направи безпомощен вратаря на Тунджа - 5:2. До края пропуски направиха и Кристиян Петров и Ивелин Илиев, но въпреки многото положения, смея да твърдя, че играта на Розите не се понрави особено на зрителите по трибуните. За гостите отново пропуск направи тарана им Щерьо Щерев, чийто удар пак бе отразен от младока Маринов.
В следващия кръг ни предстои ново местно дерби - този път гостуваме в Карлово на Левски, а мачът по програма е в неделя.