2:1 Галин Трифонов 73 мин.
2:2 Ахмед Осман 78 мин.
3:2 Радослав Сашков 88 мин.
4:2 Венелин Братанов 92 мин.

Розова долина спечели драматична победа срещу Арда (Кърджали) с 4:2 и си върна шестото място в класирането. Мачът ще се запомни с многото голове, обрати и арогантно поведение на гостите от Кърджали.

Първото полувреме бе сравнително скучно, като по-чисти положения за гол имаха гостите от Арда. При една тяхна атака в 38 минута резултата беше открит от Юсеин Мустафа. Веднага след това Розите имаха шанс да изравнят. След мощен удар от около 12 метра отбилата се от напречната греда топка падна на или зад голлинията, но съдията не отсъди нищо.

С началото на второто полувреме домакините притиснаха своя съперник и изравняването не закъсня когато 55 минута Ахмед Феиков отбеляза красив гол от пряк свободен удар. Тук незнайнозащо от Арда реших, че могат да спечелят точка и половин час преди края на мача започнаха безкрайни симулации и бавения на играта. Стигна се и до 73 минута, когато след корнер отляво Галин Трифонов вкара втори гол за Розите.Радостта на домакините обаче бе твърде кратка. Само след 5 минути грешка в центъра на защитата позволи на Ахмед Осман да изравни резултата на 2:2. При този гол от скамейката на Арда провокираха казанлъшката публика, която ги засипа с псувни и обиди. Розите се втурнаха в атака да търсят победен трети гол и малко преди края играч на Арда бе изгонен след зверско влизане с бутоните напред. Изгоненият футболист на гостите бе още на пистата пред тунела, когато капитана на Розите Радослав Сашков с глава заби трети гол и взриви публиката на стадиона. В добавеното време на мача Венелин Братанов бе изведен сам срещу вратаря и след като технично го преодоля търкулна топката в празната врата за 4:2.

След мача настръхналата публика награди арогантното и провокативно поведение на Арда с лавина от псувни, чудейки се щом си позволяват подобно поведени като гости как ли се играе в Кърджали. Играчите на Розова долина бяха изпратени с бурни аплодисменти за мъжката игра. Това бе най-емоционалния мач за сезона и всички, които по една или друга причина не бяха на стадиона могат само да съжаляват.

Снимки от срещата: 31.05.2009 - ЮИ В група 36 кръг - Розова долина - Арда (Кърджали) 4:2

/ Kоментари (9) / Преглеждания: 4076
Поставена на: 28-05-2009 15:58 / Последна промяна на: 01-06-2009 13:19

Потребителски коментари (9)
Написано от wsgd, Поставена на: 02-06-2009 12:31, , *****
1. sdd
aide kmete sega daite parite ne se stiskai te..mom4etat svar6iha tqhnoto sega e va6 red mislq 4e te go zaslujiha...ke66

Написано от Иван Бонев, Поставена на: 02-06-2009 08:26, , *****
2. За пропусналите мача има сн
Друго си е да видиш на живо, друго е да видиш на снимки, но все пак за пропусналите има снимки...

Написано от sa6o.kz, Поставена на: 02-06-2009 00:03, , *****
3. .
пфф тоя панаир.. циганска работа
пък не ми се вярва в този ден, а дори и цялата седмица да е имало нещо по-интересно от мача. Който не е дошъл може само да съжалява

Написано от cska_kazanlak, Поставена на: 01-06-2009 19:05, , *****
4. Re
За първи път съм съгласен с Г. Георгиев - нямаше повече от 300-350 човека. Най-вероятно панаира беше по-интересен за някои будали...

8. ./
В неделя ще се играе мач също между отборите на Розова Долина от 82 година и Берое от 16:00 ;]]]

Написано от Leandeer, Поставена на: 28-05-2009 16:03, , *****
9. айде 31.05.09
Неделята трябва да се съберат поне 1000 души на мача, все пак е последен за сезон. Така ще изразим и нащата подкрепа с исканията на отбора... с две думи Мачкай Рози!!!